Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské moderní gymnastky potřebují pomoc

Oddíl Moderní gymnastiky Rumburk zoufale hledá pomoc a podporu pro svůj další rozvoj.

„Pracujeme v Rumburku už několik let, a abychom se mohly zařadit na vyšší gymnastickou úroveň, musíme u nás začít pořádat závody i pro ostatní oddíly v zemi. K tomu je však zapotřebí zajistit kvalitní zázemí pro soutěžící, trenéry, rozhodčí a příznivce tohoto krásného sportu. Spoustu věcí dokážeme zařídit samy. Problém však spočívá v tom, že musíme navíc pořídit dva speciální gymnastické koberce, jeden rozcvičovací a druhý závodní, bez nichž se žádné závody konat nemohou. A to je pro nás přetěžký úkol,“ vysvětluje trenérka a manažerka oddílu Jindřiška Rašínová.

Pořízení koberce je nezbytnost. Avšak z pouhých členských příspěvků oddílová pokladna potřebných 120 tisíc korun na jejich nákup nedá nikdy dohromady. Příspěvky vystačí akorát na pokrytí základního provozu oddílu, na pojištění, nákup náčiní a závodních dresů či cestovné. Proto vedení oddílu hledá pomoc i jinde.

„O pomoc se snažíme žádat mnoha způsoby. Oslovujeme rodiče, různé společnosti a sponzory, podáváme žádosti o dotace na Krajském úřadu, obrátily jsme se i na město Rumburk s žádostí o dotaci a pevně věříme, že nám vyjde vstříc v maximální možné míře,“ dodává s nadějí v hlase trenérka malých gymnastek. „Vždyť jde o péči o děti, jejich výchovu, o vedení mladých lidí ke sportu i ke zdravému životnímu stylu. Přesně o to jde nám trenérkám a nepochybujeme, že se i vedení města s námi v tomto ztotožňuje,“ věří trenérka Jindřiška.

O sice malém, ale šikovném oddílu Moderní gymnastiky Rumburk se již ví po celé republice.

„Máme za sebou řadu výrazných úspěchů a hlavně velmi úspěšnou loňskou sezónu. Mnohokrát naše svěřenkyně stály na stupních vítězů, a to i těch nejvyšších, mnohokrát byly ověnčeny zlatem, a dokonce se probojovaly i na Mistrovství České republiky. Máme se čím chlubit a máme na co navazovat,“ zdůrazňuje trenérka a dodává: „Proto tolik usilujeme o možnost postupovat dál. Naše děti mají velký potenciál a mnohé z nich výrazný talent, který by bylo škoda dál nerozvíjet. Pokud by nás podpořilo město i další dárci, a my tak mohly splnit náš cíl, posunout oddíl do dalších sfér české gymnastiky, byl by to výrazný krok pro rumburskou gymnastiku, ale i pro celou sportovní komunitu v našem regionu vůbec. A především, šlo by o dobře vloženou investici do budoucnosti našich dětí“, zdůrazňuje Jindřiška Rašínová.

gdo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail