Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Trio La Gioia předvedlo v Rumburku výjimečný koncert

Jeden z prvních koncertů pop-operního tria La Gioia, které se úspěšně probojovalo až do semifinále talentové soutěže Česko Slovensko má talent, byl k vidění 6. února v Rumburku. Vyprodaný sál Domu kultury Střelnice byl svědkem výjimečného zážitku.

la-gioia

Trio profesionálních pěvců zahájilo koncert skladbou z připravovaného alba Nella Fantasia od věhlasného skladatele Ennio Morricone.

Zazněla také řada známých titulů z repertoáru skupin Bon Jovi, A-ha, Il Divo, J. Grobana, J. Reida ve stylu belcanto – light opery 21 století.

Dlouhotrvajícím aplausem obecenstvo ocenilo hity českých a slovenských autorů Michala Davida, Dalibora Jandy, Paľo Hammely a Vašo Patejdla.

Trio prezentovalo i vlastní tvorbu, například skladbu »Hviezdy« textaře a skladatele Matěje Vaníka. Dámy potěšily i růže, které jim členové skupiny rozdávali při skladbě Vsjo radi Ljubvi.

„Společně zpíváme již čtvrtým rokem a na Slovensku máme všechny koncerty beznadějně vyprodané již několik týdnů předem. Přijeli jsme k vám s vědomím, že zde nejsme ještě tak známí. O to více nás těší mimořádný zájem širokého publika. Máme za sebou několik vyprodaných sálů, a především nádherné vystoupení s Lucií Bílou. Na první návštěvu u vás je to příjemná bilance,“ svěřuje se Peter Ďurovec, jeden ze zakladatelů skupiny.

O kvalitách popového tria svědčí i zájem samotných autorů českých a slovenských hitů. „Vašo Patejdl nás požádal o účast ve Slovenské televizi v pořadu Legendy popu. Michal David nám nabízí spolupráci na jednom z nových projektů,“informuje manažerka skupiny Ivana Stebilová.

Skupina se vrací na další koncertní turné v dubnu a květnu letošního roku. „Budeme křtít naše druhé album, které prý bude plné hitů. Některé skladby už zpíváme na našich koncertech a mají u lidí úspěch,“ říká nejmladší z členů Matěj Vaník.

-g-

Tisk Tisk | E-mail E-mail