Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děčínský skřivánek zazněl v Rumburku

skrivanek Ve středu 8. února se v rumburském Domě dětí a mládeže konalo městské kolo 40. ročníku celostátní pěvecké postupové soutěže Děčínský skřivánek 2012, která je určena dětem od šesti do 15 let. Své pěvecké výkony přijelo předvést 58 dětí ze základních škol z Rumburku a Šluknovského výběžku a z rumburského gymnázia. Odborné porotě se malí zpěváci představili ve třech kategoriích podle věku, ale také podle toho, zda zpívali sólo, v duu či triu. K postupu do okresního kola, které se bude konat v březnu v Děčíně, porota vybrala v první kategorii sólové zpěvačky Kláru Janovskou a Kláru Vachtovou, a duo Marie Čiháková a Klára Vachtová.

Druhou kategorii, tedy žáky čtvrtých až šestých tříd a primy gymnázia, budou zastupovat Sabina Helikarová a Natálie Sazamová, a duo Natálie Bublincová se Sabinou Helikarovou.

Třetí kategorie bude mít nejsilnější zastoupení. Žáky druhého stupně základních škol a sekundu až kvartu gymnázia budou reprezentovat sólistky Kateřina Doležalová a Gabriela Vlachová. Dále dvě dua ve složení Eva a Petra Andělovy a Veronika Kremzová a Kateřina Uchytilová. A také dvě tria ve složení Gabriela Vlachová, Martina Šťastná, Michaela Macková a Lenka Špičková, Veronika Kremzová, Kateřina Uchytilová.

Organizátoři městského kola děkují všem zpěvákům za krásné výkony, učitelům za čas věnovaný přípravě dětí, ale také porotcům, kteří neměli snadnou práci s výběrem těch nejlepších. Dětem, které nás pojedou reprezentovat do Děčína, přejeme hodně štěstí a doufáme, že budou stejně úspěšné, jako v letech předchozích.

-ddm-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail