Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hejtmanka obdarovala dobrovolné hasiče Ústeckého kraje

Ústí nad Labem, Rumburk • Věcné dary v hodnotě sedmi set tisíc korun předala hejtmanka Jana Vaňhová sborům dobrovolných hasičů Ústeckého kraje. Vybavení za další čtyři miliony korun dostanou dobrovolní hasiči od kraje ještě v průběhu roku, třeba na červnovém Dnu záchranářů v Mostě. Mezi oceněnými jsou i sbory ze Šluknovského výběžku.

hasici

Hejtmanka ocenila dlouholetou, obětavou a nezištnou pomoc dobrovolných hasičů při ochraně zdraví a majetku a záchraně životů občanů. Uznání vyjádřil také krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Roman Vyskočil, který také řekl, že z loňských téměř jedenácti tisíc zásahů profesionálních hasičů u nehod, požárů či průmyslových havárií a jiných krizových událostí asistovali dobrovolní hasiči nejméně u poloviny z nich. Aktivu byl přítomen také starosta Rumburku a senátor Parlamentu ČR Jaroslav Sykáček.

Ocenění a věcné ceny obdržely kolektivy, které reprezentovaly kraj v červenci 2011 na Mistrovství ČR dětí a dorostu v Ostravě a v srpnu na Mistrovství v požárním sportu v Ostravě. Byli to například i dorostenci z SDH Velký Šenov.

Velitel rumburské jednotky Sboru dobrovolných hasičů Rudolf Seidl převzal spolu se zástupci Brozan a Chuderova dar v hodnotě padesáti tisíc korun, přenosný plovoucí čerpací agregát Amphibio (s motorem Honda GXV 390) a kancelářské vybavení pro školení a vzdělávání dobrovolných hasičů.

Čerpadlo bude využíváno například po povodních k čerpání vody ze zaplavených domů nebo pro plnění cisternových automobilových stříkaček.

gdo

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail