Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hyenismus: okradli bezmocné děti

Horní Podluží • Tak tahle krádež skutečně bolí. A nejen ty, kteří se už druhým rokem snaží pomáhat dětem z občanského sdružení Bolíto. Někdo totiž v noci o víkendu vykradl domeček lyžařské školy Timski v Horním Podluží, odkud sebral pokladničku s dobrovolnými příspěvky, které mezi sebou ani ne měsíc vybírali návštěvníci skiareálu v Horním Podluží. „Zmizela pokladnička s penězi, ve které již mohlo být kolem čtyřiceti tisíc korun. Velice nás tato krádež mrzí, protože šlo o peníze ze sbírky, která měla pomoci závažně popáleným dětem. Do kasičky jsme dávali nejen peníze z prodeje skizipů, ale úspěšně v ní přibývaly i dobrovolné příspěvky od našich návštěvníků, nemalou část do ní dávali i naši spolupracovníci a instruktoři,“ smutně líčila Hanka Jurčková z lyžařské školy Timski. Za nejsmutnější na celé krádeži přitom je, že z vybraných peněz mohly popálené děti opět odjet k moři. „V loňském roce se nám totiž podařilo vybrat tolik peněz, za něž mohlo deset dětí odletět k moři do Bulharska,“ připomněla Hanka Jurčková.

Ovšem i přes ohromné zklamání lyžařští instruktoři pomyslnou flintu do žita nehází a ve sbírce budou dál pokračovat. Prvním, kdo hned po krádeži do sbírky přispěl, byl lyžařský instruktor Pavel Franz, který celý svůj včerejší výdělek věnoval popáleným dětem. Stále se prodávají skizipy s logem Bolíta a přispívat navíc nepřestali ani sami lidé. „Navíc na sobotu 3. března chystáme tradiční skikarneval, kde budeme ve sbírce pokračovat a jehož výtěžek půjde na činnost občanského sdružení Bolíto,“ vyzvala lidi Hanka Jurčková k návštěvě karnevalu a k podpoře sdružení, které je vedeno lékařem a personálem Popáleninové kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, jediného pracoviště u nás, které se věnuje závažně popáleným dětem. 

sp

hyena

Takto se Hanka Jurčková z lyžařské školy Timski usmívala, když v lednu sbírku zahajovala. I když jí úsměv z tváře nyní zmizel, nepřestala doufat, že nakonec bude sbírka úspěšná a děti k moři opět odjedou.

 

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail