Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce

Chtěl řetízek, vyhrál náramky
Rumburk • Trestní stíhání pro loupež zahájili koncem týdne rumburští kriminalisté proti jednadvacetiletému mladíkovi. Ten minulý měsíc v Jiříkově fyzicky napadl muže vracejícího se nad ránem z jednoho z místních podniků. Uštědřil mu několik úderů pěstí a strhl řetízek, který měl napadený na krku. Pak zmizel. Když se zase objevil, tak už ve společnosti policistů, kteří jej dopadli. Hrozí mu až desetileté vězení.

Zapomněl, kde nechal lup
Rumburk • Dvanáct kovových plotových polí pocházejících z bývalého hřbitova v Mikulášovicích si v minulém roce přisvojil šestatřicetiletý muž z Liberce. Měl je nalézt na louce. Zanechal tak po sobě škodu kolem patnácti tisíc korun. Policisté jej vypátrali a nyní si z úst rumburských kriminalistů vyslechl obvinění z trestného činu zatajení věci. Hrozí mu až roční vězení.

Nevěděl, že má smlouvu
Šluknov • Smlouvu s provozovatelem telekomunikačních služeb sjednal nedávno neznámý výtečník. Aby ho to vyšlo levně, použil při tom osobní údaje muže ze Šluknova, který neměl ani ponětí, co se za jeho zády děje. Dověděl se to, až když po něm společnost začala vymáhat dluh přes šest tisíc korun. Do případu se zapojili místní policisté, kteří po pachateli pátrají. V případě dopadení se bude zodpovídat z přečinu podvodu.

Za volant s perníkem nelez
Velký Šenov • Podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky inkasoval ve zkráceném přípravném řízení včera na obvodním oddělení ve Velkém Šenově místní čtyřiadvacetiletý mladý muž. Policisté ze speciální pořádkové jednotky jej zde před pár dny zastavili s vozidlem ke kontrole, při které vyšlo najevo, že co se týče návykových látek, není právě čistý. Zkouška na amfetamin a následné přiznání odhalily aplikaci drogy zvané pervitin. Nyní mu za to hrozí až roční odnětí svobody.

Z České do Krásné
Krásná Lípa • Igelitový pytlík s bílou krystalickou látkou nalezli nedávno policisté v Krásné Lípě při silniční kontrole u jednatřicetiletého muže z České Lípy. Kontrolovaný měl sám uvést, že jde o pervitin pro vlastní potřebu. Látku musel strážcům zákona vydat. Případ měl ale dohru v podobě obvinění z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Toho se zhostili tradičně rumburští kriminalisté. Muži hrozí až dvouleté vězení.

Dluží na dceru tisíce
Velký Šenov • Pětadvacet tisíc korun dluží na svou nezletilou dceru pětatřicetiletý muž z okolí Velkého Šenova. Dluh se nastřádal za zhruba čtyři roky, po které svou povinnost zanedbával. Dohru měl případ až na rumburské kriminálce, kde si otec vyslechl obvinění ze zanedbání povinné výživy. Za to může od soudce obdržet až dvouleté odnětí svobody.

Okradl stařenku za bílého dne
Krásná Lípa • Skvělou práci odvedli policisté v Krásné Lípě. Podařilo se jim lapit osmnáctiletého mladíka bezprostředně poté, co dopoledne na náměstí v Chřibské v nestřeženém okamžiku sebral sedmasedmdesátileté paní igelitovou tašku s léky a peněženkou. S kořistí stihl uběhnout zhruba dvě stě metrů, než ruka zákona zasáhla. Ve zkráceném přípravném řízení si pak vyslechl podezření z krádeže na osobě. Teď mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. Odcizené věci se policistům podařilo zajistit.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail