Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Mayové podle některých popletů

předpověděli na letošek konec světa. (Zrovna na narozeniny autora tohoto článku, pozn. redakce). Těžko říci, já maysky neumím … A mayské rukopisy nejsou moc k dispozici, s výjimkou toho, který bude vystaven v drážďanské zemské knihovně. „Na celém světě existují už jen tři mayské rukopisy, z nichž pouze ten drážďanský je přístupný veřejnosti. Tento »Codex Dresdensis« je uložen v Saské zemské a univerzitní knihovně. Až do května 2012 jej můžete vidět v rámci speciální výstavy věnované historii tohoto 3,56 m dlouhého rukopisu, který je tvořen 39 oboustranně popsanými listy, původně složenými jako leporelo. Rukopis je spojen se 170 let starým sklem, a proto je velmi choulostivý na jakékoliv otřesy.“ Jestli někdo z vás z drážďanského rukopisu vyčte zajímavé informace, doufám, že dá vědět naší redakci. Byl by to jistě sólokapr.

Na zámek do Šluknova přijde princezna – princezna Arabela. Přesněji řečeno, bude tu k vidění výstava kostýmů a rekvizit z tohoto legendárního pohádkového seriálu. Kouzelné prsteny, pláště, ve kterých se cestuje, … samé kvalitní zboží. Nezdá se, že by se na vernisáž, která se uskuteční 29. února v 17.00 hodin, dostavila samotná královská dcera, není ale vyloučeno, že tu bude k vidění nějaký ten Rumburak, neboť Rumburáci dorazí zcela jistě, že?

V březnu otevřou v šenovském Clubu výstavu fotografií vláčků a mašinek, lokomotiv a hytláků autorů Jana Beránka a Petra Malého, dohromady a jedním slovem „Generace 27.“ My vám v příštím čísle přineseme rozhovor o tom, jak se »ujíždí« na lokotkách. Kdo se chce zeptat osobně, nechť přijede 3. března do Velkého Šenova. Vernisáž začíná jako obvykle v 18.00 hodin.

V jednom z minulých kudykamů jsme napsali, že skupina Wrata wot Stodoli ukončila svoji činnost. Tentokrát můžeme napsat, že se obrodili a nadále vystupují, ovšem pod názvem Wrata wot Středověku. Interesantní.

md

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail