Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na XV. všesokolský slet 2012 přiletí i Rumburačky

Školní Fit klub pokračuje v Tyršově odkazu

slet

Je to 150 let, kdy na jaře v roce 1862 vznikl Sokol Pražský, při jehož zrodu stál Dr. Miroslav Tyrš. Tyršovo jméno zná snad každý občan republiky, i když asi většina neví, kdo to byl. Ale není větší město, kde by ulice, škola, park nebo stadion nenesly jeho jméno.

Tyrš se narodil 17. září 1832 v Děčíně. Jako dítě byl velice nemocný, proto na radu lékaře začal pravidelně cvičit. A tím to vše začalo.

1. všesokolský slet se konal již v roce 1882, jedenáctý slet v roce 1948. Další až po 46 letech v roce 1994. Následovaly roky 2000, 2006, a 15. slet se bude konat letos – první týden v červenci.

Krásné je, že na slet cvičí a přijíždějí i Češi, kteří žijí po celém světě.

Proč jsem se zmínila o této historické události?

U Asociace Sport pro všechny, která se pokaždé sletu účastní jako host se svými skladbami, je registrován i Školní Fit klub při ZŠ U Nemocnice. A ten se letos do nácviku zapojil také.

logoslet

„Naše skladba se jmenuje »Mezi hvězdami« a cvičebním náčiním jsou kulóny,“ vysvětluje trenérka Alena Košnarová. Zároveň ale přiznává i drobné obavy. „Trochu jsem se bála, že nebude o nácvik zájem, protože na tradici hromadných skladeb má každý jiný pohled a názor. Jsme jedinou skupinou v regionu Děčín, která tuto skladbu nacvičuje,“ zdůrazňuje.

„Děvčata cvičí s chutí a radostí. Já osobně mám největší radost z toho, že všech dvacet děvčat chodí cvičit i na hodiny aerobiku, takže se navzájem znají, tolerují, vychovávají a že jsme dobrá parta. Do této party letos přibyla i moje dcera Alena, která mi pomáhá s nácvikem. Stojí nás to další hodiny nácviku, finanční náklady jsou také nemalé, ale to vše k tomu patří.

Pevně věřím, že si nácvik, secvičnou v Doubí u Třeboně, a pak samotný sletový týden v Praze užijeme a pro děvčata to bude velký sportovní a kulturní zážitek,“ věří trenérka úspěšných sportovkyň Alena Košnarová.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail