Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburští judisté jsou plni elánu

judisti

S novým rokem začaly pro rumburské judisty opět pravidelné tréninky. A jako v předchozích letech, i tentokrát uspořádal oddíl JV JUDO na konci ledna zimní víkendové soustředění. Zájem o něj byl mimořádný, zúčastnily se ho všechny judistické kluby z Ústí nad Labem, kluby z Děčína a Varnsdorfu, a tak se i s místními judisty sešlo v tělocvičně na osm desítek sportovců. Program byl nabitý. Vzhledem k tomu, že v oddíle probíhalo i páskování, tedy skládání zkoušky na pásek o stupeň vyšší, při které musí judisté správně popsat a provést předepsané techniky, využili sportovci soustředění a pilně trénovali, zkoušeli a pilovali.

Soustředění však nebylo pouze o judu. Sportovalo se i v bazéně, na výletě, kde si účastníci vyzkoušeli lanovou dráhu na Dýmníku, i na stezce odvahy. Příjemný pocit umocnilo i chutné jídlo, které navařil pan Vodička, a závěrečný turnaj, kde byli všichni odměněni.

Nové dovednosti a zkušenosti si jeli vyzkoušet ti nejmladší hned následující víkend. V sobotu 4. února se vydala výprava do Litoměřic na Velkou cenu mláďat, kam přijelo na 130 závodníků. Rumburských bylo pouze šest. Přesto se hrdinou dne se stal Radim Cihlář, který pro sebe nenašel soupeře a vybojoval zlatou medaili. Bronzovými pro tento den se stali Eliška Bradáčová, Dušan Gežo a Jaroslav Demeter.

Rumburská závodnická přípravka odjela v neděli 5. února na Velkáč Cup do Velkého Března. Kromě Víti Šicha měly všechny ostatní děti premiéru. Závody byly určeny právě těm nejmenším a byly připraveny tak, aby se dětem líbily a motivovaly je k dalšímu závodění. Dokonce u toho nechyběla ani televize, a tak si malé závodníky natočila Prima Family.

A jaké byly ty prvně získané medaile? Zlatá pro Kateřinu Janištovou a Josefa Najmana, stříbrná pro Jakuba Knajfla, Víťu Šicha, Justýnu Zajícovou a teprve pětiletého Štěpána Zajíce.

JV Judo

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail