Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Větrník připravuje masopustní dovádění

Jakýmsi předělem mezi zimním časem a časem probouzející se přírody je masopustní období. Jeho délka se určuje podle Velikonoc, začíná na Tři krále a končí v úterý před Popeleční středou, po níž nastává čtyřicetidenní předvelikonoční půst. Původ této veselice sahá až do dob pohanských a souvisel s oslavou končícího zimního období a s nadějí na příští úrodu, plodnost, zdraví a blahobyt. Proto jej od pradávna provází veselí, tanec a zpěv, jídlo a pití, se spoustou taškařic, legrácek a přemírou bujarosti. Synonymem masopustu je slovo karneval (z italského carne vale – »maso pryč«). Dnes se jako masopust nebo karneval označuje masopustní veselí – nářečně také šibřinky, fašank, ostatky aj. Maškarní karnevaly bývaly dříve záležitostí dospělých, ale v dnešní době se více organizují karnevaly dětské.

Karnevalového dovádění si rozhodně chceme užít i my ve Větrníku. Proto chystáme pro rodiče s dětmi Maškarní sobotu plnou zábavy, soutěží a radovánek. Přijďte i vy v sobotu 25. února v 10.00 hodin do Mateřského centra Větrník (prostory rumburského Judo klubu v bývalých kasárnách) a nezapomeňte hravě nastrojit nejen své ratolesti, ale i sebe. S tímto úkolem vám můžeme pomoci i v naší výtvarné dílně, která se uskuteční v úterý 21. února od 15.00 hodin v našem centru. Její téma bude Rej masek. Máme připravenou celou řadu báječných nápadů, jak pojmout letošní maškarní. Přitom se ale nebráníme novým inspiracím. Přijďte se zapojit!

Dále s Větrníkem plánujeme oblíbenou každoroční Bobovačku na kopci. Doufejme, že se zima brzy umoudří a budeme si spolu moci užít i této zábavy. Aktuální informace nejen k této akci naleznete na webu mateřského centra www.vetrnik-rumburk.wbs.cz. Mimo jiné se zde dozvíte například i to, že se u nás každé pondělí koná Kondiční cvičení pro maminky a v úterý se zase věnujeme speciálnímu Cvičení maminek s dětmi.

Milé děti a rodiče! Těšíme se opět na vaši účast a další radostně prožité společné chvíle.

Váš Větrník

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail