Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Starých Křečan se po letech vrátil masopust

masopust Staré Křečany • První masopustní rej v novodobých dějinách obce si letos18. února užili obyvatelé Starých Křečan. Obec tak ovládly masky a maškary, hudba, jídlo a všeobecné veselí.

Přesně v patnáct hodin předal starosta František Moravec správu obce do rukou masopustní společnosti vedenou folklorním souborem Lužičan z Krásné Lípy. Účastníci masopustního průvodu starostovi slíbili, že v obci nenadělají žádné škody a v hospodě se prát nebudou. Pochůzka obcí tak mohla začít. A byla to vskutku pochůzka veselá. Hrálo se a zpívalo po celou cestu od chalupy k chalupě. Každá hospodyňka i hospodář, u kterého se masopustní průvod zastavil, obdařili účastníky dobrou lihovinou a občerstvením na posilněnou. Počasí přálo, a tak se před každou chalupou tancovalo a zpívalo za doprovodu Lužičanu.

Pro děti byl připraven maškarní ples, a jen co malé maškarky ulehly do postýlek, sešli se dospělé maškary na masopustním reji v místním kulturním domě a řádily až do rána.

Pořadatelé věří, že se tato obnovená tradice ve Starých Křečanech bude příští rok opakovat a masopustní průvod se  rozroste o další účastníky.

-r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail