Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásnolipské děti se učily poznávat divadelní svět

Krásná Lípa • Všestranně muzikálně nadaná Marcela Surmajová představila dětem z Krásné Lípy prostředí divadelní scény a prvky dramatického umění. Malí herci a herečky tak mohli poznat zákulisí divadla a vyzkoušet si, jaké to je stát na prknech, které znamenají svět.

Při prvním setkání s romskou mentorkou si děti nejdříve vyprávěly o českých a romských tradicích a pak si vyzdobily svou klubovnu vlastnoručně namalovanými obrázky.

Poznat svět divadla, jeho zákulisí, tajemství a kulisy jim pak umožnila návštěva divadla ve Varnsdorfu. Při této příležitosti prověřily i svou kreativitu při vytváření scénáře a svůj talent při vlastním představení parodie na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků.

Děti si tak vyzkoušely, jaké to je, vytvořit představení od prvního do posledního písmene.

Počátkem prosince za krásnolipskými dětmi přijeli herci z divadla Viola s představením Ententýky. Přestože děti byly nadšenými diváky, herci je zapojily do divadelního představení, a tak se záhy staly i samotnými aktéry.

Při dalším setkání s romským mentorem začaly děti připravovat představení inspirované televizním pořadem Pošta pro tebe. Vytvářely scénář a trénovaly role postav, nechyběla ani výroba kulis. Nacvičování scénky dětem zpestřovaly různorodé hry či tanec. Při osmém setkání se již mohly pochlubit pěkným vystoupením.

Romský mentor je projekt, jehož hlavním cílem je přispět k začleňování znevýhodněných dětí pomocí různých aktivit z oblasti umění a kultury. Do České republiky projekt přinesla organizace Open Society Foundations. Realizátorem v České republice je od roku 2011 občanské sdružení Romea.

gdo

 

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail