Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce

Na smlouvy zapomněl
Rumburk • Podezření z podvodu si na obvodním oddělení policie v Rumburku vyslechl třiatřicetiletý muž. O to se zasadil tím, že měl od dvou osob převzít zálohu na nájemné v celkové výši třináct tisíc korun s tím, že jim vystaví nájemní smlouvu. To však neučinil a ani peníze vlastníkovi domu neodevzdal. Teď čelí hrozbě až dvouletého odnětí svobody.

Podivné stěhování
Šluknov • Trestní stíhání pro krádež vloupáním a porušování domovní svobody zahájili rumburští kriminalisté proti šestačtyřicetiletému a sedmadvacetiletému muži. Ti byli policisty ze speciální pořádkové jednotky z Brna zadrženi s nábytkem, který právě transportovali z místa činu. Tím je dům ve Šluknově, do kterého se dostali tak, že vykopli dveře. Škoda, kterou po sobě zanechali, přesáhla desetitisícovou hranici. Oběma obviněným hrozí až tříletý pobyt v nápravném zařízení.

Výtržník má utrum
Velký šenov • Na obvodním oddělení ve Velkém Šenově ve zkráceném přípravném řízení sdělili 21. února policisté podezření z přečinů nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Zasloužil se o to šestadvacetiletý muž, který nedávno v jedné restauraci v blízké obci fyzicky napadl hosta, který musel vyhledat lékařskou pomoc. Navíc mu přitom vyhrožoval zabitím. Teď už ví, kam takové počínání vede. Čelí hrozbě až dvouletého pobytu za mřížemi.

Na cizí zahradě neměl co dělat
Rumburk • Z krádeže vloupáním se v těchto dnech zodpovídá dvacetiletý muž z okolí Rumburku. Ten v uplynulém období vnikl na zahradu, kde se zmocnil dvou litinových desek, které sloužily jako kryt udírny. Tím způsobil majiteli škodu za více než tři tisíce korun. Na policisty z místního oddělení si ale nepřišel. Ti ho lapili a pro výše uvedený přečin jej vyřešili ve zkráceném přípravném řízení. Teď mu hrozí až dvouleté odnětí svobody.

Takhle se spory neřeší
Šluknov • Rumburští kriminalisté dořešili v únoru incident, který se stal na jedné diskotéce ve Šluknově. Čtyřiadvacetiletý muž zde po slovní rozepři fyzicky napadl osmnáctiletého mladíka, přičemž jej udeřil do hlavy dřevěným předmětem a způsobil mu drobná poranění. Nyní se zodpovídá z přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví. Za to obviněnému hrozí až tříletý žalář.

Došlo na něj
Rumburk • Čtyřiatřicetiletý muž z Rumburku, který se v uplynulém období vloupal do nákladního vozidla zaparkovaného před domem, kde sebral krabici s kosmetikou v hodnotě kolem dvou a půl tisíce korun a poškodil přitom zámky, má utrum. Místní policisté jej totiž vypátrali. Podezření z krádeže si vyslechl v pátek 27. února. Velkým minusem pro něj je, že před necelým rokem a půl ukončil výkon trestu za obdobnou trestnou činnost. Díky tomu mu hrozí až tříleté vězení. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení.

Přistiženi při činu
Rumburk • Čtyřiadvacetiletého řidiče, který projížděl Rumburkem, kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení. Vyšlo najevo, že výtečník má místním úřadem vysloven trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Příběh skončil na služebně sdělením podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí ve zkráceném přípravném řízení, za které řidiči hrozí až tříletý pobyt v nápravném zařízení.

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail