Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský komorní orchestr se již připravuje na významné výročí

Tradičním jarním koncertem 25. března 2012 uvítá RKO jaro a vstoupí do 49. roku své koncertní činnosti.

Jarní koncert, který zazní 17. března příštího roku, bude již koncertem slavnostním u příležitosti 50. výročí nepřetržité řady hudebních vystoupení pod uměleckým a dirigentským vedením Miroslava Lošťáka, v témže roce též jubilujícím.

Prvním počinem nadcházejících celoročních příprav, se kterým bychom chtěli seznámit příznivce RKO i ostatní veřejnost, je nové logo vytvořené pro tuto příležitost. To bude provázet nejen slavnostní dny v roce 2013, ale i celý letošní přípravný rok. Navrhnul ho dvorní grafik orchestru Martin Rein.

Otec Jan i syn Martin Reinovi jsou dlouholetými tvůrci pozvánek, programů, plakátů a při významných výročích i pamětních listů a rozsáhlých almanachů. Významně tak přispěli ke zdokumentování činnosti souboru a výtvarné úrovni tiskovin.

Program, jež pro posluchače na nedělní odpoledne 25. března do auly gymnázia Miroslav Lošťák připravil, reprezentují skladby hudebních velikánů J. S. Bacha, G. P. Telemanna, J. Haydna a dalších.

Za pozornost určitě stojí jedna z Haydnových londýnských symfonií s motivem české písně „Nechoď tam, prší tam“ i jeho fagotový koncert a Telemannův svěží opus pro komorní orchestr se zapojením dechů – flétny, klarinetu a fagotu.

Můžeme se těšit i na oblíbené sólisty Helenu Krausovou a Patrika Englera. Srdečně Vás zveme.

Helena Menšíková

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail