Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vydejte se do pohádky i bez kouzelného prstenu

Cesta do pohádky nebývá vždy jednoduchá, za normálních okolností je k tomu zapotřebí prostředník z pohádkové říše, nebo kouzelný prsten.

Nyní ale mohou děti ze Šluknovského výběžku, jejich rodiče i prarodiče odcestovat do pohádky velice snadno, v doprovodu princezny Arabely. Stačí jen zavítat do Šluknovského zámku na výstavu pohádkových kostýmů a rekvizit z oblíbeného pohádkového seriálu Arabela. Výstava je otevřena každý den od devíti do pěti hodin s hodinovou přestávkou na oběd. Tu můžete pohodlně přečkat v zámecké cukrárně s dorty přímo pohádkovými.

Pravda je, že pohádka je zde všudypřítomná. Šluknovský zámek totiž stojí nedaleko několika panství, a to Království, Císařský a Hraběcí. Prostory zámku jsou také pohádkové a šaty princezny Arabely, Xenie, královny, či Šípkové Růženky tento dojem ještě více umocňují.

Samozřejmě, že zde nechybí výstavní oblečení čaroděje Viga, Rumburaka nebo samotného krále, nechybí však ani pracovní oblečení pana Pompa nebo královského kata. A hlavně, již u samotného vchodu do zámeckých komnat přivítá zvědavé návštěvníky zelenozelený Fantomas.

Byla by to ale postava nudná, kdyby byla jen ke koukání, a tak i tady je všechno tak trochu jinak. Návštěvníci si mohou vyzkoušet, jak by jim slušela královská koruna, mohou si pohovět v křesle pana Mayera, a dokonce si mohou dopřát sladký šlofíček v postýlce Karkulčiny babičky.

O překvapeních této pohádkové výstavy se již víc z tohoto článku nedozvíte, běžte se raději podívat sami. Vezměte si s sebou fotoaparát, abyste si mohli vytvořit nezapomenutelné vzpomínky na setkání s pohádkovými bytostmi. A nezapomeňte, že výstava potrvá jen dva měsíce, takže v květnu pohádka i s Arabelou nenávratně zmizí. Nenechte si ji ujít!

 gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail