Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Národní park vyhlásil vědomostní soutěž

Správa Národního parku České Švýcarsko vyhlásila vědomostní soutěž Náš Národní park České Švýcarsko, jejímž letošním tématem je turistika v národním parku. Soutěžící si zodpovězením deseti otázek ověří, jak dobře znají fakta o známých turistických cílech Českého Švýcarska. Své odpovědi pak mohou zaslat na adresu správy národního parku poštovní cestou a nově i prostřednictvím internetového formuláře. Bližší informace o soutěži jsou k dispozici na http://www.npcs.cz/vedomostni-soutez. Uzávěrka soutěže je 31. května 2012.

„Soutěží se celkem ve čtyřech věkových kategoriích. Pokud soutěžící zodpoví správně všech deset otázek, postupuje do slosování o věcné ceny, kde budou v každé věkové kategorii vylosováni tři výherci,“ říká Jakub Juda, pracovník Správy Národního parku České Švýcarsko pro environmentální výchovu.

Vědomostní soutěž Náš Národní park České Švýcarsko vyhlašuje správa parku každoročně, letos již podvanácté. Od prvního vyhlášení soutěže v roce 2001 se jí zúčastnilo přes 3500 soutěžících. Nejmladšímu účastníkovi bylo sedm let a pocházel z Valašských Klobouků, nejstarší účastník pocházel z Karlových Varů a bylo mu 81 let.

Tomáš Salov

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail