Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Judistické jaro zvoní medailemi

Úspěchy svých svěřenců byli překvapeni i trenéři

Rumburská judistická mláďata se 19. února tohoto roku zúčastnila Zimního turnaje pro mládež v Teplicích. Poměřit své síly a znalosti přijelo celkem 21 družstev, což představovalo 140 startujících. Rumburský oddíl reprezentovalo sedm chlapců, kteří se v celkovém hodnocení klubů umístili na sedmém místě.

Zlatou medaili vybojoval Tobiáš Gajdoš, který nezaváhal ani jediný zápas a všechny čtyři vyhrál na ipon. Zasvěcení vědí, že to je vítězství na nejvyšší možný počet bodů, kterého lze dosáhnout. Dalším zlatým se stal Patrik Demeter, stříbrní byli Martin Flégr, Dušan Gežo a Tomáš Kočí, který vybojoval krásné čtyři zápasy a i ve finále se mu dařilo. Nakonec se však na něj těsně před koncem nalepila trochu smůla a prohrál. Bronz a cenné body do žebříčku družstev získal i Jaroslav Demeter. Šesté místo, bohužel již bez bodového zisku, obsadil Waldemar Kotmel, ale snažil se, a toho si trenér vždy cení nejvíce.

Prvním turnajem v březnu, kterého se rumburští judisté účastnili, byla Velká cena Loun (3. 3.) Zde byla jednoznačně nejlepší jediná dívka reprezentující Rumburk, a to Eliška Bradáčová. Zvítězila v pěti zápasech, v nichž byli jejími soupeři chlapci. Domů si odvážela kromě skvělého pocitu, jak to těm klukům nandala, i stříbrnou medaili. Jako jediný z rumburských získal zlatou medaili opět Tobiáš Gajdoš. Stříbro ozdobilo Radima Cihláře, Dušana Geža a Karla Macouna. Zisk bronzové medaile a svůj nejlepší zápas si odvážel Martin Flégr, který porazil úřadujícího mistra České republiky Jana Kittlera, který už téměř dva roky nenalezl přemožitele. Martinovo vítězství bylo opravdu příjemným překvapením pro naše trenéry. Další bronz si domů odvezli Lukáš Jonásek, Tomáš Kočí a Vladimír Kolařík.

-r-

judisti_0

Během celého roku vás, čtenáře, seznamujeme prostřednictvím Rumburských novin s činností našeho oddílu. Pořádáme závody, soustředění, slavíme s dětmi Mikuláše, účastníme se závodů v rámci celé České republiky atd. Pokud si myslíte, že jsme dobře fungující sportovní kolektiv, máte možnost dát svůj názor najevo. Hlasujte pro nás v soutěži Sportovec roku v kategorii Nejlepší kolektiv! Za projevenou přízeň děkujeme. JV JUDO Rumburk

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail