Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Karneval na lyžích zdravé baví, nemocným pomáhá

karneval Horní Podluží • Pobavil zdravé a pomohl nemocným. Takový byl víkendový karneval na lyžích, který už tradičně v lyžařském areálu v Horním Podluží pořádá lyžařská škola TimSki ve spolupráci s hornopodlužskými dobrovolnými hasiči.

Hornopodlužský skikarneval totiž už druhým rokem nemyslí pouze na zábavu těch, kteří na něm mohou být přítomni, ale jako obvykle veškerý jeho výtěžek putuje na účet občanského sdružení Bolíto, které pomáhá popáleným dětem.

Letošní karneval na lyžích dopadl opět skvěle. Největším lákadlem sice byla ukázka profesionální záchranné akce, kterou na sjezdovce předvedli lyžařští instruktoři se zdravotnickými záchranáři z České Kamenice, ale i zábava byla velmi bohatá. Děti závodily v obřím slalomu. Němečtí lyžaři zájemcům přístrojem změřili, jakou rychlostí se dá hornopodlužská sjezdovka sjet, loňský devadesátikilometrový rekord ovšem překonán nebyl. Po sjezdovce se proháněly úžasné masky, pro všechny byl připraven netradiční sněhový bar. Maškarní veselí a loučení s letošním sněhem v jednom nakonec až za tmy ukončila večerní jízda s hořícími loučemi a závěrečný ohňostroj.

-sp-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail