Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krátce

Dřevo zůstalo v lese
Šluknov • Naskládaná hromada dřeva poblíž Šluknova inspirovala třicetiletého a dvaadvacetiletého muže k nekalé činnosti. Přistavili přívěsný vozík a jali se naň nakládat klády. Právě ve chvíli, kdy transportovali čtvrtou, objevili se policisté ze speciální jednotky a akci ukončili. Oba pak byli předvedeni na obvodní oddělení, kde si ve zkráceném přípravném řízení vyslechli podezření z krádeže. To by je mohlo přijít až na tři ztracené roky svobody. Za stejný delikt byli totiž již trestáni.

Utéci s lupem nestačil
Krásná Lípa • Na obvodní oddělení v Krásné Lípě přišlo oznámení, že kdo-si vnikl do jedné zdejší rekreační chaty. Policisté ihned vyrazili na místo a záhy svou akci úspěšně ukončili. Poblíž napadeného objektu lapili pětapadesátiletého výtečníčka, který měl u sebe batoh naditý odcizenými věcmi pocházejícími právě odtud. Zadržený putoval do policejní cely v Rumburku, kde se dočkal obvinění z krádeže vloupáním a porušování domovní svobody. Za toto počínání nabízí trestní zákoník až tříletý pobyt v nápravném zařízení.

Neodolal čtyřkolému lákadlu
Krásná Lípa • Vozidlo s klíčky v zapalování odstavené na zahradě jednoho domu v Krásné Lípě přilákalo devatenáctiletého mladíka. Ten do něj nasedl a odjel. Majiteli tak vznikla škoda ve výši pětadvacet tisíc korun. Ovšem jen dočasně, protože policistům se po několika dnech podařilo automobil vypátrat. Výtečník odolával o něco déle, ale i na něj došlo. Strážci zákona jej lapili v Nymburku. A tak si ve zkráceném přípravném řízení vyslechl podezření z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. S odcizeným vozidlem jel totiž přes zákaz řízení motorových vozidel. Teď mu hrozí až tříletý pobyt v nápravném zařízení.

Čtyřlístek nenechavců dopaden
Rumburk • Rumburští kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání pro krádež vloupáním proti čtyřem výtečníkům ve věku čtyřiadvacet až sedmadvacet let. Ti se v uplynulém období měli společně vloupat do prázdné budovy ve Chřibské, kde se zmocnili kotle na pevná paliva, elektrického ohřívače vody, sporáku, rozvodné skříně, dvou pokojových kamen a železného zábra-dlí. Způsobili tím škodu ve výši kolem sedmdesáti tisíc korun. Policistům však příliš dlouho neodolávali a ti je díky usilovné práci nakonec dopadli. Čtyřlístek teď čelí hrozícímu pobytu v nápravném zařízení. Vzhledem k výši škody by to mohlo být až na pět let.

Podvod na internetu
Rumburk • Další případ internetového podvodu ukončili rumburští kriminalisté. Hlavní roli v něm hraje mladík, který si od jedné ženy nechal na účet poslat peníze za kolo, které nabízel prostřednictvím bazaru a které pak poškozené ženě nedodal. Samozřejmě také přestal komunikovat. V průběhu šetření strážci zákona dále zjistili, že podobný kousek měl vyvést dalším dvěma lidem. Celkově si tak přišel zhruba na dvanáct tisíc korun. Výtečník již čelí obvinění z trestného činu podvodu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail