Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Začnu tipem na poslední chvíli: jestli chcete hrát divadlo a máte to blíž do Varnsdorfu než do Rumburku, jestli chcete být u nově vznikajícího ochotnického divadelního souboru a nakonec, jestli jste si koupili tyhle noviny hned, jak vyšly, máte šanci hned v pátek 23. 3. v 17.00 hodin v Městském divadle ve Varnsdorfu. Jestli nestíháte tenhle termín a nebo, jestli se vám dostal náš list do rukou později, je možné přihlásit se ne e-mailu reditel@divadlo.varnsdorf.cz, nebo přímo u ředitele Musílka. Zlomte vaz! Začne ve Varnsdorfu se vznikem ochotnického souboru i národní obrození?

V sobotu 24. 3. pokračuje sedmou benefiční akcí pokus zachránit historický hudební nástroj – klavichord ze Stradalovy pozůstalosti. Tentokrát se jedná o přednášku vynikajícího varhaníka Jiřího Chluma o varhanech ve Šluknovském výběžku. Začíná se ve 14.00 hodin, vstupné je padesát kaček a těšit se můžete i na hudební ukázky.

Jestli nezlevnila vejce (a ne! že ne?), je možné spojit návštěvu endéer a nákupů, konkrétně Drážďan, s žasnutím nad rozkvetlou kamélií v zámeckém parku Pillnitz. Web drazdany.info uvádí: Desítkami tisíc zářících květů vítá každoročně v předjaří drážďanská kamélie návštěvníky zámecké zahrady v Pillnitz. Kamélie byla roku 1776 v květináči importována až z Japonska a její cesta do Pillnitz vedla přes londýnskou Královskou botanickou zahradu v Kew. V roce 1801 kamélii dvorní zahradník Carl A. Terscheck přesadil na její současné místo. Zprvu kamélii před mrazem chránil vytápěný dřevěný domek. Roku 1992 byl pro tento téměř 9 m vysoký a 11 m široký keř vystavěn velký skleník s ocelovými ochozy uvnitř. Tento 54tunový skleník se pohybuje na kolejích a kamélii zakrývá pouze od října do května, přičemž je vyhříván na teplotu 4-6 °C. Prohlídka je možná do apríla a stojí euro padesát, resp. osmdesát eurocentů, což na vejcích hravě ušetříte.

Mimochodem: příště tu bude jistě celá řada tipů na to, jak si užít Velikonoce. Jestli máte nějaký vypečený, dejte nám vědět na inforn@rumburk.cz. A nezapomeňte si včas uplést pomlázku, o Velikonocích už budou pruty samé listí.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail