Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Staré Křečany budou opět hostit MČR v silovém trojboji

Staré Křečany přivítají již 21. dubna příznivce powerliftingu, aby se zúčastnili otevřeného národního šampionátu v silovém trojboji pod hlavičkou federace WUAP.

Silový trojboj se v obci Staré Křečany nepředstavuje poprvé a diváci si jistě přijdou na své. Největším tahákem pro ně bude bezesporu účast několikanásobného mistra republiky, evropského a světového šampiona Martina Košnara z Rumburku. Ten si v posledních letech na své konto pravidelně připisuje přes tisíc nazvedaných kilogramů, a tak se i letos můžeme těšit na pokoření 400 kilogramů v dřepu, 300 v benčpresu a 300 v mrtvém tahu.

Zajímavostí pro diváky bude i sestava trojice rozhodčích s mezinárodním statusem, která bude letos ryze ženskou záležitostí. Přivítáme Slovenku Sandru Mokrou, která je rovněž aktivní závodnicí a zdobí jí nejeden titul, jako další se představí vynikající benčařka Michaela Racková-Týnková (toho času na mateřské dovolené) a trojici doplní šampionka a držitelka mnoha rekordů Monika Rovná, která se závodu aktivně neúčastní ze zdravotních důvodů.

Stejně jako každý rok, i letos se bude soutěžit v mnoha kategoriích, a tak uvidíme dorostence, juniory, ženy, muže  open a masters. Pořadatel vypsal i kategorii RAW – tedy bez vybavení.

Federace WUAP je jedinou skutečně otevřenou asociací, a tak se může na národní šampionát přihlásit každý, kdo chce poměřit své síly s ostatními. Neexistují žádné registrace ani poplatky a platí se vždy jen startovné na soutěži. Pro ME, MS a Světový pohár pak musí každý závodník v kategorii open splnit výkonnostní limit, čímž je zajištěna dostatečná kvalita účastníků.

Organizace se ujali zastupitel obce Staré Křečany Petr Chroustovský a koordinátor WUAP pro Českou republiku Karel Koldovský. Vybavení čítající několik tun speciálních os a kotoučů zapůjčí novoborský oddíl silového trojboje SK Metalpower.

Šampionát bude natáčet regionální televize pro Šluknovský výběžek BNTV a účast přislíbil i senátor Jaroslav Sykáček, který osobně předá poháry pro nejsilnější ženu a nejsilnějšího muže celého klání. Nejlepší ve svých kategoriích se můžou i díky laskavé spolupráci sponzorů těšit na medaile, poháry, diplomy a věcné ceny.

Začátek celého klání je naplánovaný na 9.30 hodin v sobotu 21. dubna v Kulturním domě Staré Křečany, kde se líté boje budou svádět až do pozdních odpoledních hodin. Vstup je zdarma a občerstvení na místě zajištěno.

Karel Koldovský

Tisk Tisk | E-mail E-mail