Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zpívají jen tak Náhodou

nahodou Představujeme vám novou rumburskou kapelku Náhodou, která touto dobou zažívá sympatický vzestup na výsluní. Vznikla v listopadu 2011 ve složení Martina Šťastná (zpěv), Míša Macková (housle, zpěv), Ondřej Čech (kytara, zpěv) a Matěj Čech (klavír, zpěv).

Bratři Čechové už jsou zkušení šestnáctiletí umělci. Oba na své nástroje hrají již řadu let, a dokonce už jednu menší kapelku měli. Martina zase od malička zpívá a za čtrnáct let svého života nějaké ty zkušenosti už také má. A patnáctiletá Míša je sice zdatná klavíristka, ale v kapele kromě zpěvu ještě hraje na housle. Všichni pak společně zpívají ve sboru Čtyřlístek pod vedením Ludmily Uhrové a Ivy Šabatové. Zde je poprvé napadlo začít spolu hrát a zanedlouho už sklízeli první úspěchy na vystoupeních, tehdy ještě ve třech, při vítání občánků. Poté, co se k nim přidala Míša, vznikla kapela Náhodou. Ve svém repertoáru mají zatím písničky od Tomáše Kluse, které si sami upraví do vícehlasu a společně poté improvizují, až vytvoří doprovod hudebních nástrojů. Do budoucna samozřejmě chtějí skládat i vlastní hudbu. Žánrově se zatím řadí k folku. Zkoušejí minimálně třikrát týdně v hudební dílně ve škole nebo u někoho doma.První oficiální hudební vystoupení měli na vánočním koncertě Čtyřlístku v prosinci 2011. Druhé vystoupení už pak bylo v okresním kole Dětské Porty 17. prosince v Děčíně, kde se umístili na 1. místě a postoupili tak do celostátního kola v Praze. Jejich třetí koncert se konal v lednu ve Cvikově, kde sklidili velký úspěch a získali plno nových fanoušků. Celostátní kolo Porty bylo jejich čtvrtým a zatím posledním vystoupením. Konalo se 3. února, při obrovské konkurenci starších a vyspělejších hudebníků hrajících převážně vlastní tvorbu. A i když struny praskaly a smyčce hořely, nepodařilo se naší čtveřici umístit na prvních třech místech. Sami však tvrdí, že je to ještě více „nakoplo“ a dalo spoustu nových zkušeností.

Já jim za všechny fanoušky přeji mnoho úspěchů v dalším hraní, protože je hezké vidět, jak se i dnešní mládež umí skvěle bavit. Jsou důkazem toho, že hudba je jeden z nejkrásnějších koníčků, které může člověk mít. A my všichni je samozřejmě podpoříme na jejich facebookové stránce www.face-book.com/Nahodou, kde najdete i kvalitní videa z vystoupení a fotky hudebníků samotných.

Petr Bergr a Markéta Kolaříková

Tisk Tisk | E-mail E-mail