České dráhy modernizují vozový park na Šluknovsku

Tištěné noviny 07/2012 | 20. 4. 2012 | Nezařazené

vlak

Šluknovský výběžek • Zvýšení úrovně cestování od dubna letošního roku připravil na linkách U8 a U28 ve Šluknovském výběžku výhradní dopravce Ústeckého kraje – České dráhy. Vybrané spoje na trase Děčín – Rumburk a Rumburk – Šluknov – Mikulášovice – Dolní Poustevna budou obsluhovány moderními bezbariérovými klimatizovanými jednotkami Siemens Desiro VT642, které Českým drahám zapůjčily německé dráhy.

První pravidelný vlak s motorovou jednotkou Desiro VT642 vyjel z Děčína směrem do Šluknovského výběžku v sobotu 31. března v 18.15 hodin.

Čtyři nízkopodlažní motorové jednotky jsou schopné obsluhovat i železniční linky přesahující do sousedního Saska, pokud by bylo otevřeno železniční spojení mezi městy Sebnitz a Dolní Poustevna. Po německých železnicích lze totiž jezdit jen s vozidly schválenými k provozu jak na české, tak na německé železniční síti, které zároveň splňují kvalitativní požadavky obvyklé ve veřejné dopravě v sousedním Německu.

Zapůjčená Desira budou v následujících letech postupně nahrazována zcela novými motorovými vlaky výrobce Pesa s obdobnými jízdními vlastnostmi a kvalitativními prvky. Sedm nových jednotek určených pro Ústecký kraj je již ve výrobě. Jejich využití je plánováno právě na tratích Šluknovského výběžku a na trati 098 do Bad Schandau (a později dále do výběžku přes Sebnitz), které jsou považovány za perspektivní a důležité pro dopravní obslužnost regionu.                 

-r-

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/04/20/ceske-drahy-modernizuji-vozovy-park-na-sluknovsku/