Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Do Rumburku konečně dorazilo turistické jaro

kct

V sobotu 24. března 2012 pořádal Klub českých turistů Rumburk pod záštitou města Rumburk a za pomoci Českobratrské církve evangelické, Pravoslavné církevní obce a Církve římskokatolické v Rumburku Jarní sraz turistů bývalé Labsko–Lužické oblasti.

Skvělé zázemí pro zahájení akce poskytla Obec baráčníků v Rumburku. V domečku bylo zajištěno bohaté občerstvení, ve velikém stanu byla instalována výstava ke 40 letům založení odboru a výstava kamenů, které turisté přinesli ze svých výšlapů po celých Čechách i ze zahraničí. Na louce byl též zapálen táborový oheň a hrála kapela Ruksak.

Dle prezenční listiny se srazu zúčastnilo 180 osob. Turisté obdrželi pamětní list, mapu města Rumburku a různé drobnosti. Po zapsání do prezenční listiny a pamětní knihy města Rumburku došlo i na přivítání chlebem se škvarkovým sádlem a cibulí.

Oficiální zahájení akce proběhlo krátce po deváté hodině, účastníky oslovili ve svém projevu starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček, člen krajského výboru KČT Václav Hieke a předseda odboru KČT Rumburk Václav Provazník, popřáli všem krásné prožití dne, úspěšnou turistickou sezonu, a hlavně vyzdvihli záslužnou činnost turistů pro oblast.

Potom se již turisté mohli vydat na výlet. První trasa vedla na popraviště, po naučné stezce kolem Dymníku na rozhlednu Dymník, zámek v Rumburku a do Lorety. Druhá vedla po kulturních památkách města Rumburku, začínala v evangelickém kostele na Krásnolipské ulici, kde turisty přivítal evangelický farář Filip Šimonovský a seznámil je s bohatou historií kostela, dále trasa pokračovala uličkou Šmilovského na náměstí k morovému sloupu a na Strážný vrch ke kostelu sv. Jana Křtitele. U této pravoslavné svatyně již čekal pop Antonín Drda, který se ujal role průvodce, ukázal interiér kostela a provedl posluchače jeho pohnutými osudy s dobrým koncem. Závěr trasy byl v Loretě, kde byla průvodkyní Barbora Hildebrandtová. Třetí trasa vedla na rozhlednu na Dymníku, Skřivánčí pole, rozhlednu na Vlčí hoře, k pramenům Mandavy a končila na Valdeku.

Celá akce probíhala ve velice srdečné atmosféře, setkávali se přátelé a známí, nová přátelství se vytvářela. Počasí se ukázalo ve své nejvznešenější podobě, blankytně modré nebe bez jediného mráčku, slunce jako zlatý talíř a teplota vysoko nad průměrem. A slunečné počasí se promítlo i do nálady účastníků srazu, byla usměvavá a radostná.Dík za ten povedený a radostný den. Dík všem, kteří přišli přivítat turistické jaro. A největší poděkování organizátorům z odboru KČT Rumburk, kteří tuto velice zdařilou akci připravili, lidem z baráčnické obce, kteří pomáhali, seč mohli, a dík duchovním, že věnovali svůj čas a tuto akci podpořili.

Turistice zdar
Miloslava Sembdnerová

Tisk Tisk | E-mail E-mail