Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JV Judo Rumburk na soutěžích září

Poslední březnový víkend se uskutečnil dvoudenní judistický závod Český pohár v Jablonci nad Nisou a závody Pohár nadějí v Ústí nad Labem.V sobotu 24. března vyrazilo devět rumburských mláďat do Ústí nad Labem a osm z nich si přivezlo medaili. Vyrovnané výkony podává Eliška Bradáčová, která opět uspěla mezi chlapci a přivezla si zlatou medaili. Druhé zlato vybojoval Waldemar Kotmel, který s každým dalším startem své výkony zlepšuje. Tentokrát startoval souběžně i v druhé váze, kde získal ještě bronz. Nejmenším a nejmladším závodníkem je Víťa Šich – velký bojovník. Jen o vlásek mu unikla zlatá medaile, když v prvním zápase zazmatkoval a pustil soupeře z držení před časovým limitem. Další stříbrné medaile si přivezli R. Cihlář, T. Kočí, J. Demeter a D. Gežo, bronzovou L. Šabo. Na turnaj se sjelo 23 oddílů, což představovalo 135 startujících.

Český pohár v Jablonci nad Nisou je jednou z několika kvalifikačních soutěží, které se bodují do takzvaných ranking listů, neboli pořadí judistů v ČR. Tyto turnaje se pořádají pro žactvo, dorost a juniory. Vzhledem k jejich důležitosti a vysoké úrovni je na nich velmi vysoká účast. Závodu se zúčastnilo celkem sto padesát dorostenců a sto juniorů. Velmi cennou bronzovou medaili si odvezl Alexandr Pešek. Své štěstí zkusila mezi juniorkami Pavlína Koutecká a vyplatilo se. Hodem na ipon na joko-wakare si zajistila bronzovou medaili.

Neděle byla ještě rušnější. Závody probíhaly celý den, protože se na ně sjelo pět set závodníků. Nejúspěšnějším z rumburských byl jednoznačně Karel Macoun, který se postupně probojoval až do finále, kde bohužel na jeden bod prohrál. Bronz získal Martin Flégr. Další Rumburáci tentokrát na medaile nedosáhli. Pochvalu za svůj výkon a bramborovou medaili si však zaslouží ještě Patrik Šabo, který jasně ukázal, že s ním musí soupeři vážně počítat.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail