Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Musím dneska začít citátem, který sem nepatří

jenom na první pohled. Ronald Regan řekl před dvaceti lety: „Velký dluh a deficit nemáme proto, že platíme nízké daně, ale proto, že stát má velké výdaje.“ Čtu to pořád dokola a nevidím v tom tvrzení chybu.Tak a teď za kulturou a do přírody.

Kdo nestihl Krleš na jarním Čtverci u Kocoura, může na jejich domácí půdu do Poustevny do Nároďáku v sobotu 7. 4. od 21.00 hodin.V neděli 8. 4. dávají ve varnsdorfském divadle Jakuba a obří broskev. Příběh začíná tím, že Jakubovi zničehonic sežere nosorožec rodiče, což je tedy expozice poněkud šokující, jak od Roalda Dhala. A je to také on, kdo to napsal. Hraje Naivní divadlo z Liberce a začíná se v 15.00 hodin.

Další neděli pořádá Klub českých turistů z Krásné Lípy výpravu do Tajuplného a temného života v jeskynních systémech. To zní dobře. Odjíždí se v 7.00 hodin z Krásné Lípy na Dutý Kámen u Cvikova. Dále se bude pokračovat pod Vápenný vrch k Západní jeskyni. Bližší informace tady: hiekev@cbox.cz.

V šenovském Clubu měl nahradit výstavu fotek mašinek a vláčků „Šíny pod Jedlovou“ Honza Šibík. Ale zmizel na výlet do Číny, tedy se jeho výstava o měsíc odkládá. Organizátoři ale zareagovali bystře a 20. 4. otevřou výstavku vtipů dvojice POKLOP, tedy Klos – Pospíšil.

Pospíšil se jmenuje Luboš, a ti starší si ho možná pamatují ze souboru C&K Vocal. Po dohodě tu odehraje samostatný koncert. Začátek po osmé večer.

Karel Klos, kreslíř, dříve publikoval ve dvojici s panem Mikoláškem (tehdy se jmenovali MIKL) a určitě si pamatujete toho drobného chlápka s bandaskou, který se vetřel na jejich každý obrázek. Bože, já je miloval!

A nejvíc tenhle fórek: Taťka sedí se synáčkem v restauraci a objednává: „Dva fernety! Ale klukovi né moc studenýho, je po nemoci!“

Přijeďte se mrknout. Bandasku s sebou!

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail