Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Muž ukončil svůj život pod vlakem

smrtak

Krásná Lípa • Skokem pod rozjetý vlak se rozhodl v sobotu 24. března krátce před polednem ukončit svůj život mladý muž v Krásné Lípě. Vybral si k tomu rychlík jedoucí ze Šluknova do Nymburku a krátce po jeho opuštění železniční stanice vstoupil vlaku do cesty. Rozjetá souprava již nemohla zastavit a muže srazila. Ten na místě podlehl zraněním neslučitelným se životem.

Jak uvedla policejní mluvčí Jaromíra Střelcová, svědectví, která dostala policie k dispozici, vypovídají o tom, že muž spáchal zřejmě sebevraždu. Podle svědků totiž vstoupil přímo pod vlak. V době nehody nebyla totožnost muže známa, neměl totiž u sebe doklady.

O dva dny později se však přihlásil na policejní oddělení v Rumburku muž s tím, že postrádá svého kamaráda.

„Mohu potvrdit, že rumburští policisté přijali oznámení o pohřešování jednačtyřicetiletého muže z Českého Těšína, který pobýval na Šluknovsku. Jeho známý s ním mluvil telefonicky naposledy v pátek 23. března, a od té doby mu dotyčný nezvedal telefony,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Haňka.

Policisté muže požádali, jestli by mohl potvrdit či vyvrátit totožnost sebevraha z Krásné Lípy. Muž v něm svého kamaráda bezpečně poznal. „Přestože muž v mrtvém údajně rozpoznal svého známého, policie si jeho totožností nemůže být stoprocentně jistá, dokud ne-dostane výsledky expertíz a znaleckých posudků. Do té doby je předčasné se k této věci vyjadřovat,“ zdůraznil Vojtěch Haňka. Co bylo důvodem, který vedl muže k sebevraždě, policie zatím šetří.

-g-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail