Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

České Švýcarsko velkolepě otevírá novou turistickou sezónu

Krásná Lípa • O víkendu 21. – 22. dubna bude slavnostně zahájena turistická sezóna v Českém Švýcarsku. Společnost České Švýcarsko připravila pro turisty a návštěvníky parku pestrou škálu turistických, sportovních, volnočasových a zábavných akcí po celém regionu s přesahem i do Saského Švýcarska.

U informačního střediska v Krásné Lípě v 11.00 hodin otevře slavnostní ceremoniál novou naučnou stezku okolím Jetřichovických skal. Druhá nabídka zve k plavbě lodí Poseidon z Děčína do Hřenska. Nalodit se bude možné za zvýhodněné vstupné v 9.30 hod. na nábřeží pod děčínským zámkem. V přístavišti ve Hřensku bude na turisty čekat autobus, který je odveze do srdce národního parku Jetřichovic a dále třeba i do expozice Českého Švýcarska do Krásné Lípy. Janovský trhák je naopak akce šitá na míru široké sportující veřejnosti, amatérům a hobby závodníkům. Jedná se o cyklistickou časovku do vrchu mezi obcemi Janov a Hřensko. Závod startuje ve Hřensku, nejníže položené obci v České republice, a je veden po státní silnici do Janova, obce na náhorní plošině Labských pískovců. Trasa je dlouhá 2800 a má převýšení cca 200 metrů. Sportovní program plný zábavy je připraven v Janově i pro děti a jejich rodiče. Příznivci adrenalinových zážitků v přírodě přivítají další akci – výlet s průvodcem do Saského Švýcarska s názvem Tramvají do skal. Jedná se o nejoblíbenější trasu předchozích sezón, na které nejen v Alpách lze absolvovat zajištěnou stezku plnou adrenalinových překvapení (komíny, strže), současně jízdu vlakem, tramvají a přívozem. Po výstupu na skalní hřebeny na všechny odvážlivce čekají překrásné výhledy na saský národní park.

V rámci otevření sezóny je o víkendu 21. – 22. dubna za zvýhodněné vstupné 1+1 (jeden platí, druhý jde zdarma) otevřena řada atraktivních turistických atrakcí, jako např. Zámek Děčín, ZOO Děčín, Dům Českého Švýcarska, loď Poseidon, Pravčická brána, rozhledny na Vlčí hoře, Dymníku, Jedlové a další. Podrobnosti o všech akcích v rámci otevření turistické sezóny 2012 najdete na www.ceskesvycarsko.cz/otevreni-sezony/.

Tisk Tisk | E-mail E-mail