Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Evropskou soutěž Vietnam talent vyhrál zpěvák z Rumburku

vietnam EU, ČR, Rumburk • Najít talenty mezi Vietnamci žijícími v Evropě a upozor-nit veřejnost na tuto velmi zajímavou kulturní entitu v Evropské unii je cílem celoevropské soutěže Vietnam talent in EU. Její první ročník, který se uskutečnil 8. dubna v Praze, vyhrál talentovaný zpěvák z Rumburku Hoang Tran Tri Cuong.

Mezi osmnácti finalisty ze Švédska, Německa, Maďarska a České republiky zazářil Hoang Tran Tri Cuong písní Andrewa Loyda Webera Memory. Jeho výkon získal nejen nejvyšší uznání odborné poroty, ale i cenu diváků, kteří si ho oblíbili nejvíce ze všech soutěžících. Diváci pomocí SMS zpráv vybírali tři soutěžící, kteří předvedli nejpůsobivější výkon, měli největší umělecký potenciál nebo byli prostě nejoblíbenější.

Velký potlesk získal chlapecký pěvecký kvartet Unibend z ČR, přítomné zaujalo i taneční vystoupení Nguyen Quang Thaie z Maďarska, který se představil v roli Michaela Jacksona, ale také vynikající hra na klavír Mac Duc Phata z Německa, jenž zahrál Fantasii Impromittu od Chopina.

Diváci ohodnotili titulem nejoblíbenější soutěžící zpěváka Hoang Tran Tri Cuonga z ČR, soutěžícím s největším uměleckým potenciálem se stal klavírista Mac Duc Phat ze SRN a soutěžící s největším dojmem zvolili tanečnici Mai Thi Anh z ČR, která svým tancem zvýraznila umělecký prožitek písně We have champions. Odborná porota udělila třetí místo zpěvačce Mai Anh Thu ze SRN, která přednesla píseň I have nothing. Druhé místo si vybojovala zpěvačka Le Thi Viet Ha, také ze SRN.

-r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail