Festiválek malého umění s příslibem velkých zážitků

Tištěné noviny 08/2012 | 11. 5. 2012 | Nezařazené

festivalek

Festiválek malého umění při čajovně Na Kopečku se pomalu ale jistě začíná stávat tradiční rumburskou kulturní akcí. Ani letos tomu nebude jinak, a tak si všichni příznivci okrajové i místní kultury mohou do svých diářů barevně zaškrtnout datum 9. června 2012.

Zmínka o barvách je tu na místě. I letošní ročník bude totiž programově velmi pestrý. Během dne se bude střídat hudba s divadlem, tancem a nejrůznějšími představeními, program pro děti s programem pro dospělé i zábavné soutěže s kreativními dílnami. Z výběžanské scény se mohou návštěvníci těšit na divoké tance Čačipenu, veselou pohádku Divadelního souboru při Domu kultury Střelnice Rumburk, jazzové tóny Big Bandu, sluncem a radostí zalitou hudbu AGP Bandu či český folklor v podání Dykyty. Z přespolních k nám dorazí hudebníci na chůdách a až z dálné slezské končiny originální hudebnice Beata Bocek. Celý areál okolo čajovny a evangelického kostelíka, kde se Festiválek každoročně koná, bude opět olemován stánky s ručně vyráběnými výrobky, včetně palačinek, šperků, módních doplňků či kozího sýra.

Stále jste si neotevřeli své poznámkovníky a nezapsali si Festiválek malého umění do kolonky s datem 9. června? Raději si už na celý den nic neplánujte a přijďte si v klidu vychutnat začátek léta se špetkou kultury.

nb

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/05/11/festivalek-maleho-umeni-s-prislibem-velkych-zazitku/