Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Ti, kteří mají rádi jazz (a někdo to rád horké),to mají dobré v pátek 20. 4., hlavně když trefí na „Lidovku“ do Varnsdorfu. Ve tři odpoledne tam začíná 13. ročník přehlídky jazzových orchestrů, které fungují při základních uměleckých školách. Deset orchestrů (namátkou) z Varnsdorfu, Rumburku, Litvínova nebo Liberce se bude střídat ve zhruba půlhodinových blocích, aby předvedli, jak se hraje swing. Večer ukončí Jazz Trio z Děčína s hosty. To už jsou ale hudebníci dospělí.

Když se bude ve Varnsdorfu swingovat, ve Velkém Šenově budeme vzpomínat na jednu tancovačku z roku 1965 s Lubošem Pospíšilem (ex C&K Vocal). Koncertu předchází vernisáž kreslených vtipů prezentovaných pod značkou Poklop. Všechno po sedmé večer.V pondělí 23. 4. přijedou do Varnsdorfu Cimrmani. Počítám, že budou mít vyprodáno, takže to sem dávám spíš pro nás, kteří se do sálu nedostaneme, abychom si mohli doma pustit hru Dlouhý, široký a krátkozraký, kterou budou v divadle dávat. To všechno od 19.00 hodin.

V Domečku na Kopečku v Rumburku se můžete dozvědět leccos zajímavého o Mongolsku. Exotická obrovská země a někde uprostřed pouště Olgoj chorchoj … Tereza Swadoschová se vydala v létě minulého roku do Murunu v Huvsgulské oblasti na severu Mongolska a s námi se podělí o zážitky a fotografie všedních i nevšedních mongolských dní. O Olgojovi se v pozvánce nepíše nic. Začátek v 19.00 hodin.

A potom už budou čerodějnice a první máj, lásky čas.

V pivovaru Kocour budou 28. 4. podávat nakuřovaná piva, nakuřovanou whisku a nakuřované maso s nakuřovaným sýrem. Na závěr zahraje skupina Semínko písničky od Kabátku. Jestli i oni budou nakouření, to se nám nepodařilo zjistit.                                                                                      

md

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail