Na Palmovce slaví Velikonoce až do května

Tištěné noviny 08/2012 | 11. 5. 2012 | Nezařazené

Právě v těchto dnech probíhá v Domově se zvláštním režimem v Krásné Lípě (Palmovka) další z řady zajímavých výstav. Připomeňme si například výstavy výtvarných děl, panenek nebo fotografií.

Tentokrát jsou na Palmovce u příležitosti 5. ročníku soutěže O nejkrásnější velikonoční vajíčko vystaveny exponáty i z předchozích ročníků. Přehlídka je velmi pestrá, autoři děl pracovali s nejrůznějšími materiály a druhy zdobení od klasických kraslic po moderní mozaiková vajíčka z barevných lámaných skořápek. Nápaditá instalace drátěných kukaní se slámou a slepicemi z keramiky je reakcí na směrnici EU o chovu slepic. Výstavu doprovází i literární tvorba uživatelů na zdech výstavního prostoru: „Na Velikonoce jasno, bude laciné máslo“ (Amálka). „Komu vajíčko daruju, toho upřímně miluju“ (René, Maruška, Pepa) ad.

Letošní soutěže se zúčastnily tři sociální zařízení z Polska, dvě z Německa a sedm z Česka. Hlavní cenu poroty předal Filipovu ředitel domova Jaroslav Soukup, druhou obdrželi němečtí hosté z Ebersbachu. Ti na oplátku udělili 1. místo aktivizačnímu týmu domova za krásnou instalaci výstavy.

Do konce května se na Palmovce můžete zastavit i vy, třeba při výletu do jarní přírody, do které jsou zasazeny obdivuhodné budovy domova.

H. Menšíková

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2012/05/11/na-palmovce-slavi-velikonoce-az-do-kvetna/