Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policie rozmetala drogový gang ze Šluknovského výběžku

policie_0 Rumbursko • Dvě rozsáhlé akce proti drogové kriminalitě se uskutečnily během tří dnů na Šluknovsku. Při operaci BRACCO, kterou na Rumbursku provedla Národní protidrogová centrála (NPC), uvízlo v síti dvanáct lidí. O dva dny později zadrželi trojici pašeráků drog rumburští kriminalisté.„Během středy a čtvrtka (11. a 12. 4.) proběhlo dvanáct domovních prohlídek, při nichž bylo zadrženo dvanáct lidí – jedenáct Čechů a jeden Vietnamec,“ uvedl pro Děčínský deník mluvčí NPC Michal Hammer.

Hradecká expozitura, která na Rumbursko na zátah vyrazila, pracovala na případu téměř rok. Zřejmě i proto byla akce BRACCO, jedna z největších podobných akcí vůbec, a to i ve srovnání v celostátním měřítku, velmi úspěšná. Kriminalisté při ní zabavili dvě varny drog a dvě pěstírny konopí. Podařilo se jim také zadržet 100 g metaminu a dva kilogramy konopí s obsahem 18 procent THC.

„Drogy byly určeny jak pro trh v Česku, tak i částečně pro Polsko,“ dodal Hammer s tím, že za výrobou a distribucí stála organizovaná skupina lidí.

Další úspěch v boji proti drogovým dealerům si připsali v pátek večer rumburští kriminalisté, kterým se podařilo zadržet trojici pašeráků tablet s pseudoefedrinem. K zákroku došlo v Rumburku poblíž hranic s Německem.

„Při zadržení měli u sebe dvaačtyřicetiletý a třicetiletý muž a dvacetiletá žena přibližně 300 tablet s obsahem pseudoefedrinu. Pokud by se je podařilo zpracovat, mohli prodat vyrobenou drogu až za 40 tisíc korun,“ řekl v rozhovoru pro Děčínský deník kriminalista Ladislav Cvik.

Děčínský deník také uvedl, že zadržení nejsou pro policisty nikterak neznámí. „Již v minulosti přišli oba zadržení muži mnohokrát do kontaktu s policií. Opletačky se zákonem měli především kvůli krádežím a drogovým deliktům. Oba muži jsou totiž drogově závislí a pašováním tablet, které jsou v České republice na rozdíl od Německa dostupné pouze na lékařský předpis, si vydělávali na drogy,“ uvedl list.

 

gdo, s využitím
Děčínského deníku

Tisk Tisk | E-mail E-mail