Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Šluknově vznikne šestadvacet nových pracovních míst

Šluknov • Město Šluknov s pomocí Agentury pro sociální začleňování zaměstná 26 lidí nad 50 let. Budou udržovat městskou zeleň, jejich rekvalifikaci a mzdy zaplatí z grantu EU. Rekvalifikačním kurzem projde 40 vybraných dlouhodobě nezaměstnaných lidí. 26 z nich pak dostane nabídku práce, pokud kurz dokončí.

„Vzhledem k vysoké míře nezaměstnanosti v našem regionu je toto velmi pozitivní zpráva jak pro nás, tak především pro občany, kteří by zde měli minimální šanci získat zaměstnání,“ říká starostka Šluknova Eva Džumanová.

Nabídku zapojit se do projektu dostanou ti obyvatelé Šluknova, kteří mají nízkou kvalifikaci a jsou dlouhodobě v evidenci úřadu práce. Z nich budou vybrány čtyři desítky těch, kteří budou po dobu několika měsíců vzděláváni v rekvalifikačních kurzech. Po jejich absolvování bude těm, kteří projdou celým kurzem, nabídnuto nově vzniklé pracovní místo.

„Nízká kvalifikace je totiž u řady lidí žijících ve vyloučených lokalitách překážkou k získání trvalého zaměstnání, obzvlášť v místech, kde jsou pracovní příležitosti obecně malé. Jejich nízké a nepravidelné příjmy jsou jednou z příčin drobné kriminality, ta zase příčinou následných konfliktů s majoritou,“ dodává Monika Šimůnková, vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Její slova potvrzuje i ředitel Agentury Martin Šimáček: „Lidé, kteří již téměř ztratili naději v to, že se jejich situace může v blízké době změnit, uvidí, že se jejich snaha a zapojení do dlouhodobějšího projektu může vyplatit. Budou tak výborným příkladem pro ostatní obyvatele,“ vysvětluje přínos projektu.

Projekt, který městu zajistí prostředky ve výši 6 milionů korun, je hrazený z fondů Evropské unie a na jeho přípravě se podílela Agentura pro sociální začleňování.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail