Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům dětí a mládeže, Rumburk nás baví

Duben je jedním z měsíců, ve kterých DDM Rumburk vyvíjí svoji nejbohatší činnost. O druhém dubnovém víkendu se konal již 7. ročník Oblastní přehlídky dětských country tanečních souborů na sále restaurace Dýmník. I letos se tam sešla stovka tanečníků, kteří zde předvedli svoje nápadité choreografie. Vystoupením přihlížela další stovka diváků. Přehlídka má, především mezi přespolními soubory z České Lípy, Jablonce nad Nisou a Děčína dobré jméno a soubory k nám jezdí velmi rády. Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se o nás a ostatní tanečníky a diváky dobře starali. Dále děkujeme městu Rumburk za finanční pomoc, bez níž bychom tuto hezkou akci nemohli uskutečnit.

22. duben je uznán jako celosvětový svátek Den Země. Také DDM pořádá již několik let oslavy tohoto svátku. Letos se Den Země uskutečnil v pátek 20. dubna. Dopoledne bylo věnováno dětem z mateřských škol a byla pro ně připravena pohádka divadélka Ančí a Fančí z Prahy s názvem „O Šemíkovi aneb Horymírův skok“. Na Lužickém náměstí mezitím vyrostl sad z nádherně ozdobených papírových stromů. Z nich bylo vybráno deset nejhezčích a ty byly odměněny hodnotnými cenami, které věnovala firma Pro – Eko z Varnsdorfu. Odpoledne bylo věnováno místním školním družinám. Své znalosti a dovednosti si děti vyzkoušely na tzv. Barevném dni. Na pódiu zatím vystoupily pěvecké soubory Zpěváček ze ZŠ V. Kováře a Čtyřlístek ze ZŠ U Nemocnice, zatančil soubor X treme cmer z Varnsdorfu, hrála zde i oblíbená hudební skupina WWS.

V květnu se uskuteční další ročník soutěže O nejlepšího učitele základních škol. Žáci základních škol dostanou dotazníky, kde vyplní, kterého učitele a proč mají na své škole nejraději. DDM pak pozve ty nejlepší učitele na slavnostní odpoledne, kde budou bojovat o prvenství. Ten úplně nejlepší učitel pak získá plaketu a certifikát, věcný dar a pro svoji školu na rok putovní pohár. Slavnostní večer proběhne v polovině června.

Tisk Tisk | E-mail E-mail