Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kde peníze (ne)pomáhají

Koncem minulého měsíce (22. 3. 2012) rozhodla Rada města Rumburk o přidělení dotací z městského rozpočtu. Rozdělovalo se něco málo přes milion korun mezi 36 žadatelů, kteří uspěli se svými projekty (viz RN 8/12).

Dotace mají samozřejmě prvotně podpořit činnost obdarovaných. Zarazila mě ale výše dotace pro FAŠV (Fotbalová akademie Šluknovského výběžku), jež letos obdrží 240 tis. Kč, což je bezkonkurenčně nejvyšší částka, přidělená jednomu subjektu, téměř 1/4 z celkově rozdělované sumy. To znamená, že při limitu 50 tis. na jeden projekt musela být FAŠV úspěšná nejméně s pěti projekty. Jen pro srovnání: TJ Rumburk dostane 100000, FK Rumburk 49000, JV Judo Rumburk 40000, KČT Rumburk 17000 korun atd.

Nic proti sportu a fotbalu zvlášť, finanční podporu nezbytně potřebuje. Ale co FAŠV vzhledem k výši dotace městu vrací na oplátku? Tato organizace ani v Rumburku nesídlí, má totiž sídlo v sousedním Varnsdorfu, který však na FAŠV tak štědře jako Rumburk nepřispívá. Přitom ve všech oficiálních fotbalových soutěžích její družstva figurují jako FAŠV Varnsdorf, což v důsledku znamená, že soupeři, kterým zkratka FAŠV nic neříká, nehrají proti Šluknovskému výběžku či Rumburku, ale proti Varnsdorfu. FAŠV sice trénuje a hraje i na rumburském městském stadionu, který by asi jinak zůstal z větší části nevyužit, ale její aktivity zde jsou před veřejností jaksi skryty.

A proto se podivuji, proč právě FAŠV je tak velkoryse dotována, když městu prakticky nic nepřináší, a přitom „domovské“ organizace, které město reprezentují aspoň svým názvem, obdrží pomoc několikanásobně nižší!

Josef Englic, Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail