Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Jestli si myslíte, že se vám podařilo upálit všechny čarodějnice, říkám: Ani náhodou! Vstanou nové čarodějnice! Budeme mít pořád co dělat.

A teď už na cesty.

Jestli brzy vstáváte a nemáte pocit, že ptáci jenom řvou, můžete se v sobotu 5. května mezi 6.30 až 10.30 hod. zúčastnit vítání ptačího zpěvu, které připravila Správa NP České Švýcarsko. Sraz účastníků je v 6.30 hodin v Krásné Lípě u parkoviště u Správy NP České Švýcarsko. S sebou si vezměte nenápadné oblečení, dalekohled, holínky, fotoaparát. Píp.V sobotu 5. května můžete pokračovat prohlídkou podzemního nádraží Rabštejn. Po celou dobu bude k dispozici průvodce. Na tuhle akci je ale potřeba se objednat, a to u pana Hunčovského na telefonu 775 862 485.

V neděli 6. května bude vrcholit Nisa Film Festival ve varnsdorfské Panoramě. Vynechávám filmy a upozorňuju, že na galavečeru zahraje Mňága a Žďorp z Valmezu. Parta, díky které víme, že Svět je jenom hodinový hotel.

Následující víkend nás čekají hned dva hudební festivaly. Klasický případ nedohody organizátorů, která komplikuje návštěvníkům rozhodování, kam se vypravit. Ne snad, že bych byl pro nějaké dlouhodobé plánování, ale jistá koordinace by snad byla na místě.

No. V Království se sejdou milovníci revivalových kapel na výletě do dětství a v Doubici bude nabídka pestřejší. Od jazzu a funky až po melodický hardcore v podání řvoucích oveček. Oba festivaly začínají v pátek 11. a pokračují v sobotu 12. května. Snad jim vyjde počasí.

Mimochodem, kromě tohoto listu přinášejí přehled kulturních akcí také weby. Často čerpáme z informací na www.kulturouseveru.cz. Praktický a do mobilu snadno nasměrovatelný je také kalendář na www.vybezek.eu/kalendar.

Sledujte tyhle zdroje a budete v obraze.

md

Tisk Tisk | E-mail E-mail