Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mateřské centrum Větrník se zatím točí dál

vetrnik

Jeho dosavadní provoz zajišťují dobrovolnice z řad maminek

Nedávno jsme informovali občany našeho města o neutěšené situaci mateřského centra Větrník a nyní můžeme konstatovat, že podobná situace okolo Větrníku trvá dál, přesto se nehodláme vzdát a snažíme se udržet existenci centra všemi silami. Díky dobrovolnické činnosti několika maminek a ochotě jedné z nich docházet do Větrníku denně a zadarmo se nám zatím stále daří zajistit dosavadní provoz centra. Jsme tedy pro maminky s malými dět-mi i dál k dispozici od pondělí do čtvrtka, vždy celé dopoledne. Tento stav lze však za stávajících podmínek udržet jen dočasně.

S pevnou vírou a velkou nadějí proto činíme další kroky k zachování naší činnosti. V březnu jsme podaly žádost o vytvoření veřejně prospěšného místa na Úřadu práce v Rumburku. Zda bude úspěšná bychom se měly dozvědět každým dnem. Zpracováváme i další projekty a připravujeme například zajímavou spolupráci s Lužickou nemocnicí a poliklinikou, která nám dlouhodobě vychází vstříc. Velikou podporu máme i ve vedení města Rumburku. To nám pro letošní rok přispělo třicetitisícovou dotací na činnost, za což patří zastupitelům města náš veliký dík.

V dubnu jsme pro děti uspořádali oblíbeného Velikonočního zajíčka. Jako vždy se setkal s obrovským ohlasem, protože nechyběly soutěže, malování na obličej, mrskačka a pořádná velikonoční nadílka. Na květen pak chystáme další dvě zajímavé akce. Kromě oslavy Dne matek, kterou si společně s maminkami užijeme v pátek 18. května večer při bowlingu, se letos zaměříme i na Den rodiny. Málokdo ví, že se tento den od roku 1994 slaví. Letos vychází na úterý 15. května a my při té příležitosti podnikneme společnou Cestu za pokladem. Bude to dobrodružné a hravé odpoledne pro celou rodinu, na jehož konci na děti čeká lákavá a zasloužená odměna. Zveme všechny rodiče s malými dětmi, aby s námi přišli Den rodiny podpořit. Sejdeme se v 16.00 hodin u koupaliště a už teď se na vás všechny moc těšíme!

MC Větrník

Tisk Tisk | E-mail E-mail