Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský dům kultury přišel s další novinkou pro diváky

Rumburk • Vedení Domu kultury Střelnice Rumburk udělalo další krok pro komfort svých diváků a hlavní sál vybavilo zvýšeným hledištěm. Diváci, kteří až dosud ze zadních řad sálu jen velmi obtížně sledovali, co se děje na jevišti, mají nyní skvělý rozhled. Na vyvýšené stupně lze umístit až dvě stě sedadel.

Poprvé byla tato novinka nainstalována ve středu 25. dubna na divadelní představení Na útěku se Zlatou Adamovskou v hlavní roli. A nové umístění sedadel si diváci pochvalovali. „Konečně jsem si divadlo pořádně užila. Neseděla jsem sice úplně nahoře, ale i tak jsem konečně viděla, co se děje na pódiu a nemusela pořád natahovat krk, jako dřív. Byl to dobrý nápad,“ pochvaluje si zvýšenou podlahu jedna z divaček.

Elevaci podlahy pořídil dům kultury z dotace města Rumburk ve výši 650 tisíc korun. „Neutratili jsme všechno, ale z toho, co zbylo, budeme ještě další stupně dokupovat,“ vysvětluje ředitel rumburského domu kultury Miloslav Kucer a dodává: „Tohle byla jedna z posledních věcí, která kulturnímu domu chyběla pro pohodlí diváků.“

Výhodou stupňovité podlahy je její variabilita a mobilita. Rozložit či složit ji je možné za pouhé tři hodiny, a sál tak může být využit i pro plesy a taneční, ale i pro divadelní či hudební představení. Podlahu lze nainstalovat i mimo kulturní dům a využít ji tak i při pořádání různých představení pod širým nebem.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail