Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku se konal další kulatý stůl

Rumburk • Další jednání u kulatého stolu, k němuž zasedli zástupci rumburské radnice a veřejnosti z majoritní většiny i romské komunity, se konal v Domě kultury Střelnice Rumburk ve středu 25. dubna.

Jednání vedené místostarostkou Alenou Winterovou se neslo v přátelské atmosféře. Informace o bezpečnosti v Rumburku, zejména o dlouhodobém poklesu kriminality ve městě přednesl zástupce vedoucího obvodního oddělení PČR František Steinbach. Jeho slova potvrdil i ředitel Městské policie Rumburk Miroslav Jeřábek. Oba se shodli na tom, že největší problémy, poté, co se oteplilo, způsobují sběrači kovů, ale také bezdomovci a lidé, kteří se vyhřívají na sluníčku na veřejných prostranstvích a v rozporu s vyhláškou, popíjejí zde alkohol a pak svými opileckými výlevy obtěžují okolí.

Vedoucí rumburského K-centra Vít Jelínek informoval o vývoji drogové scény v Rumburku a jeho okolí. Znepokojivá byla informace, že drogám propadá stále více mladých lidí, studentů a učňů, a to napříč všemi sociálními vrstvami obyvatelstva, od těch nejchudších, až po bohaté.

Hovořilo se i o extrémní chudobě některých romských rodin, a o jejich nemožnosti najít práci a zajistit alespoň svým dětem kvalitní a teplé jídlo.

Zástupci romské komunity informovali o jednáních s Agenturou pro sociální začleňování a vyjádřili svou nelibost nad tím, že peníze, kterými agentura disponuje, jsou využity na jiné účely, než na terénní práci a vytváření pracovních příležitostí, což je zřejmě jediná cesta, jak sociálně slabým a chudým Romům pomoci z jejich situace.

Další kulatý stůl se bude konat za dva měsíce.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail