Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zajímavosti z blízkého zahraničí

Sasové se radují, Češi utrácejí čím dál víc

Drážďanská obchodní komora přišla se zajímavými výsledky, které vyhodnocovaly nakupování Čechů v Sasku. Anketa ukázala, že proti stejnému průzkumu v roce 2009 za nákupy v Německu utrácejí Češi čím dál více peněz. V žebříčku nákupů vede oblečení, potraviny, drogerie, obuv a hračky. Letos přibyly i knihy, šperky a bižuterie. 27 procent Čechů sdělilo, že měsíčně utratí v Sasku za nákupy až 600 eur. Téměř 30 procent potvrdilo částku 100 až 500 eur. Velkou potíží při jejich nákupech se však ukázalo placení prostřednictvím českých karet, které řada obchodníků neakceptuje. Češi to začínají řešit zakládáním kont v Sasku, například u Ostsächsiche Sparkasse Dresden. Nákupy v Sasku jsou pohodlnější a levnější, a Češi jsou tak ochotni ujet i více kilometrů.

Zdroj: idnes.cz

 

700 rodin za polskými hranicemi čeká vystěhování

Podle Deutsche Bahn se na mezinárodních železničních spojích do České republiky a Polska zvýšil počet cestujících o cca 30 procent. Celkově asi 226 tisíc cestujících využilo tuto nabídku pro své přeshraniční cesty, což v porovnání s rokem 2010 bylo přibližně o 51 tisíc cestujících více. V době konání Zemské zahradnické výstavy ve dnech od 28. dubna do 14. října budou všechny vlaky Deutsche Bahn zastavovat i v Löbau.

 

V Trojzemí se přes hranice po železnici přepravilo více cestujících

Téměř sto rodin z polské Jelení Hory bylo v loňském roce soudně vystěhováno z vlastních bytů. Těch, kteří obdrželi nařízení k vystěhování, je však mnohonásobně víc. „Kolem 700 soudních nařízení k vystěhování čeká na realizaci v tomto roce,“ sdělili nám na oddělení bytového hospodaření městského úřadu v Jelení Hoře. Z téměř stovky vystěhování, která proběhla v loňském roce, byla většina způsobena neplacením nebo pozdním zaplacením nájemného. Nebyl to však jediný důvod. Vystěhováni byli rovněž nájemníci, kteří obývané byty devastovali, narušovali pořádek atd.

Zdroj: euroregiononline.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail