Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Získejte pro svůj výrobek certifikát Českého Švýcarska

České Švýcarsko • Až do půlky května se mohou výrobci z Českého Švýcarska přihlásit do již čtvrtého kola o certifikaci regionálních výrobků z Českosaského Švýcarka.

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko uděluje certifikáty regionálním výrobkům od června 2010. Během předchozích tří kol získalo certifikát dvacet výrobků, které mají svůj původ v Českosaském Švýcarsku. Certifikace se ale netýká jen výrobků z České republiky, ale také ze sousedního Saska.

Prestižní certifikát, který vydává obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, již získaly například Děčínská jeřabinka, Brtnický med nebo ovocné šťávy z Lohmenu. Všechny výrobky pochází z místních firem a z místních surovin. Výrobky je pak možné koupit v některých informačních centrech, přímo u výrobců nebo ve specializovaných obchodech.

Certifikace výrobků je výhodná jak pro jednotlivé výrobce, tak i pro celý region. Tyto produkty jsou totiž prezentovány po celé republice především prostřednictvím specializovaného webu.

„Není to jen o tom, aby měl výrobek označení regionální, ale hlavně jde o následnou podporu a prezentaci této značky na veřejnosti. Budeme ještě zvažovat, jakým způsobem se do celonárodní certifikace regionálních produktů zapojíme,“ vysvětluje krajský radní Radek Vonka.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail