Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kudy kam?

Průvodce vaším volným časem

Dneska to bude jednoduché, protože celkem rozsáhlý servis akcí, které se konají v Rumburku a ve výběžku vůbec, se nachází na stránkách tomu věnovaných, a když jsem hledal, jestli jsme na něco nezapomněli, měl jsem to dost těžké.

Přesto ale jedna událost stojí za zmínku, tentokrát je to po dlouhé době film! Sacha Baron Cohen přichází s Diktátorem Aladdin, který je po smrti Kim Čon Ila jediným skutečným. Rozhodl se ubránit svou zemi před demokracií stůj co stůj, jak to tak diktátoři mívají ve zvyku, ale v tomto případě je to, odpusťte tento vysoce odborný, ve filmových kritikách zřídkakdy používaný termín, obrovská »prdel«. Podle trailerů, které jsou nám zatím k dispozici, to bude dílo opravdu k popukání.

Film se zatím, podle těch, kteří ho měli možnost vidět, vyhoupl do čela v letošních hodnoceních a drží se na devadesáti procentech.

František Fuka, který je jasným Cohenovým fanouškem (a čtenáři Blesku možná vědí, zahrál si i jeho dvojníka a navštívil Prahu a Pražský hrad), ve své recenzi úplně mlaská a píše: Je to hrozně příjemný pocit sedět v kině plném film uznalých lidí a slyšet, jak mají záchvaty smíchu, že pomalu nemohou dýchat.

Takže, jestli máte chuť si to vyřídit s diktátorem, a ne že by se občas nějaký malý a šílený nevyskytl i v našem okolí, máte možnost v Rumburku i ve Varnsdorfu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail