Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství

8. – 10. června 2012

Již pošesté se uskuteční ve Šluknovském výběžku Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství. Také letos na diváky čeká pestrá nabídka hudebních a tanečních vystoupení folklorních souborů, například slovenského Trenčanu z Trenčína, skupiny Lužických Srbů z Budyšína a českých souborů Soláň z Valašska, CM Jagar z Havířova, Jizera z Liberce, Mateníka z Prahy, Baldriána z Pardubic, krásnolipského Křiničánku, Dykyty a pořadatelského souboru Lužičan.

Festival odstartuje v pátek 8. června v 19.00 hodin na třech místech současně – v Doubici, kde se ve Staré hospodě v pořadu Valaši v hospodě představí soubor Soláň, ve Šluknově na zámku, kde diváci uvidí pořad Trenčan na zámku, a v Krásné Lípě, kde místní soubory Lužičan, Dykyta a Křiničánek zahájí festival Tolštějnského panství pořadem 25 let folklórování v Lípě. Od 21.00 hodin bude pokračovat zábava při Besedování s Jagárem v režii souboru CM Jagár.

V sobotu od 10.00 hodin zatančí a zazpívá v německém Seifhennersdorfu liberecká Jizera, v sousedním Großschönau pražský Mateník.

Zřejmě nejrušněji a nejfolklórněji bude v sobotu ve varnsdorfské Střelnici. Od rána se zde bude konat Staročeský jarmark s ukázkami tradičních řemesel. Nejrůznější výrobky z jahod a také speciální jahodové pivo z varnsdorfského pivovaru Kocour bude možné ochutnat v rámci Jahodobraní. V půl druhé odpoledne pak projde Varnsdorfem krojovaný průvod od polikliniky až na Střelnici, kde tento den vyvrcholí Galaprogramem VI. MFF TP.

V Krásné Lípě v kulturním domě se od 19.00 hodin bude konat koncert moravské formace Medicimbál, která předvede posluchačům další podobu současné tvorby na motivy lidových písní. Až do rána pak bude hrát hudba všech souborových muzik v pořadu Hudci bez hranic.

Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství pořádá od roku 2000 folklorní soubor Lužičan, tentokrát v partnerství s Folklorním sdružením ČR a MAS Šluknovsko, za podpory Ústeckého kraje, Svazku obcí Tolštejn, města Krásné Lípy a Varnsdorfu.

Záštitu nad šestým MFF TP převzal senátor Jaroslav Sykáček a hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová. Patronem festivalu je sexuolog Radim Uzel.

Tisk Tisk | E-mail E-mail