Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mistrovství republiky v silovém trojboji vyhrál Martin Košnar z Rumburku

trojboj

Mezinárodní mistrovství České republiky v silovém trojboji se pod hlavičkou Mezinárodní asociace amatérského powerliftingu (WUAP) konalo v sobotu 21. dubna ve Starých Křečanech.

Diváci ocenili silnou sestavu v kategorii masters, v níž padaly výkony, za které by se nemuseli stydět ani o poznání mladší závodníci. Nádherný duel o vítězství svedli novoborský Kudi s Čížkem ze Stráže pod Ralskem. Nakonec zvítězil Kudi, když si jeho soupeř při mrtvém tahu s hodnotou 300 kg poranil biceps na levé paži. Oba shodně nazvedali 830 kg, ale ve prospěch Viktora Kudiho hovořila nižší váha a zároveň vyšší věk.

Souboj o prvenství mezi teenagery pro sebe rozhodnul mladík Spilka, který při tělesné váze 76,9 nazvedal 425 kilogramů, parádní představení předvedl přerovský junior Tkadlčík, který neměl konkurenci a při tělesné hmotnosti těsně pod 100 kilogramů zapsal na své konto 825 kilogramů, kdy při mrtvém tahu jednoznačně pozvednul neskutečných 332,5 kg.

V nejprestižnější kategorii open byly již k vidění výkony na světové úrovni a na stupně vítězů se nakonec seřadili pánové Košnar, Šruc a Vaško. Rodák z Rumburku Martin Košnar svojí přípravu směruje až na blížící se ME v Rakousku a následně MS v Německu, a tak pojal mistrovství ČR spíše jako těžký trénink. Hravě si poradil s rovnými čtyřmi stovkami kilogramů na dřepu, třemi stovkami na benči a 320 kilogramy na mrtvém tahu.

Závod měl spád a na vše dohlíželo zkušené dámské trio rozhodčích s mezinárodní licencí. Sehraný tým nakladačů pod vedením Zdeňka Kamenického nedopustil ani v jednom případě ohrožení závodníků. Jen pro zajímavost se za sobotu dohromady nazvedalo zhruba 25 tun.

Organizátorské duo Petr Chroustovský a Karel Koldovský odvedlo dobrou práci a závodníci se tak mohli radovat z pohárů z novoborských skláren, z doplňků výživy, medailí a diplomů.

Karel Koldovský

Tisk Tisk | E-mail E-mail