Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na pasovém oddělení lámali rekordy

Rumburk • Doslova dva perné pondělky prožily pracovnice oddělení pro vydávání občanských průkazů a cestovních pasů na Městském úřadě v Rumburku. Většina rodičů totiž využila volných dnů mezi víkendem a státním svátkem a přišla se svými dětmi nechat jim vystavit cestovní pas. Úřednice tak vyřídily až o dvě třetiny žádostí více, než obvykle.

Před letními prázdninami bývá o vydání pasu většinou větší zájem než v průběhu roku, ale to, co se dělo v pondělí 30. dubna a následující pondělí 7. května nebylo již dlouho k vidění. Chodby městského úřadu byly plné lidí a zejména dětí, včetně miminek a batolat, kteří na své odbavení čekali až několik hodin.

„Obvykle přijímáme asi tak dvacet žádostí na vydání pasu denně, tentokrát jsme to o dvě stě procent překročily,“ tvrdí pracovnice oddělení. V pondělí 30. dubna přijaly 56 žádostí na vydání nového občanského průkazu a 56 na cestovní pas. Následující pondělí to již bylo 46 občanských průkazů a 64 pasů, včetně tří rychlopasů. K tomu je nutné připočítat skoro stejné množství vydaných dokladů.To znamená, že během jedné osmihodinové pracovní směny prošlo pod rukama dvou pracovnic úřadu 250 klientů. Na každého z nich měly pouze necelé čtyři minuty, pokud ovšem neselhal systém, nebo malý dětský zákazník nedělal problémy při focení. Tentokrát se však vše obešlo bez větších komplikací.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail