Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Od zajíce, přes čarodějnice až k máji

Lidé ze Starých Křečan jsou pro každou legraci

maj

Velikonoční neděle odstartovala trojici jarních akcí v Penzionu Oáza ve Starých Křečanech. Slavilo se soutěžemi, malováním vajíček a jako každoročně nechyběl ani Zajíček, kterého děti hledaly téměř hodinu. To bylo jásotu, když jej našly a předaly mu namalované vajíčko a potom si mohly najít na zahradě velikonoční nadílku. Musíme podotknout, že nechyběly ani koledy. Smích a radost nás provázely celý den.

Druhou jarní akcí byl Rej čarodějnic. Jako všude, tak i zde se 30. dubna upalovaly ty nejkrásnější čarodějnice. Přesně v půl sedmé startovala košťata i staré typy vysavačů a letité čarodějnice spolu se svými následovnicemi oblétly, jako každoročně, známou trasu. Když opět přistály na zahradě v Oáze, zapálily oheň a tancem uctily svou upálenou kolegyni. Na závěr si odnesly všechny čarodějky ocenění v podobě metliček plných sladkostí a každý si pochutnal na opečeném vuřtu, který měly děti zdarma od vedoucí penzionu Pavlíny, jediné sponzorky veškerých akcí pro děti konaných v Oáze. Po celý večer zněla muzika pana Františka a grilovalo se maso.

Během večera se zdobily poslední břízky a alegorické vozy. Noc se přehoupla k ránu a byl zde Retro 1. Máj. Lišil se proti ostatním pouze v tom, že byl recesní. Parta nadšenců, kteří se několikrát do roka baví společnými akcemi, vyzdobila alegorické vozy, připravila výzdobu, mávátka a radostně ve 13.00 hodin vyrazila do prvomájového průvodu. V čele šel kůň, který táhl vůz plný dětí, hned za ním šli pionýři, zdravotní personál, který vezl na vozíčku svého pacienta, jenž vyhrával písně do pochodu. Poté následoval pracující lid a alegorické vozy. Radost z průvodu ocenili i lidé postávající na chodníku a mávající různými mávátky. Po skončení prvomájového proslovu se podávala grilovaná kýta a muzika hrála opět až do rána. Starší generace vzpomínala a mladší se velmi dobře bavila.

Nelze si přát nic jiného, než více takových akcí, které dovedou stmelit lidi a rozdávat radost a smích.

Dana Neidhardtová

Tisk Tisk | E-mail E-mail