Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výtěžek z prodaných dobrot věnovaly varnsdorfské děti malým pacientům

nemocnice_0

Rumburk • Po celý školní rok spořily děti ze ZŠ Východní ve Varnsdorfu, až naspořily částku deset tisíc korun, a tu se rozhodly již podruhé věnovat dětskému oddělení Lužické nemocnice v Rumburku.

Na otázku „Jak se vám to podařilo?“ děti odpovídají: „Každý měsíc jedna třída vyvěsí letáčky s datem, kdy se budou prodávat svačinky, pak poprosí své maminky, aby něco dobrého upekly, a poté to prodávají. Peníze se spoří tak dlouho, až jich je dost a pak se darují.“

„Peněžní dar jsme od této školy obdrželi již podruhé a jsme za to velmi rádi. Minulou částku jsme v loňském roce použili na zakoupení dětských stolečků s židličkami a ohrádky pro batolata, což jsou pro nás velmi užitečné předměty. Tu letošní částku bychom rádi použili na zakoupení televizoru pro naše malé pacienty i jejich maminky. Velké poděkování bychom touto cestou chtěli poslat všem dětem, maminkám i paním učitelkám ze Základní školy na Východní ulici ve Varnsdorfu za to, že na nás myslí. Velmi si jejich gesta vážíme,“ zdůrazňuje Petr Urban, místopředseda představenstva společnosti Lužická nemocnice a poliklinika, a.s. v Rumburku.

 -r-

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail