Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Závody na Stříbrnce pokazila nehoda

moto

Šluknov • Po roční odmlce přivítalo začátkem května šluknovské motokrosové závodiště na Stříbrnce před početnou diváckou kulisou závodníky z ČR a Polska. Závody pořádalo Občanské sdružení přátel motokrosu pro rozvoj mládeže za podpory města Šluknova. Závodilo se ve třídách 65 ccm, 85 ccm, MX2, MX3, veterán a čtyřkolky.

Závody nezačaly nejlépe, když při tréninkových jízdách došlo k hrůzostrašnému pádu závodníka Marka Brože na čtyřkolce Yamaha. Závod musel být na hodinu přerušen a zraněný jezdec byl transportován vrtulníkem do ústecké nemocnice.

Za neustálého kropení vodou v přestávkách mezi jízdami se pořadatelům podařilo připravit pro závodníky v horkém počasí regulérní závodní dráhu.

A nyní se již můžeme věnovat závodům. Největším magnetem pro diváky byl jedenáctiletý Radim Kraus na KTM 65, který svou jízdou popírá fyzikální zákony a i mezi dospělými závodníky by zanechal většinu z nich za svými zády. Také se má od koho učit, když jeho otec vyhrál mezi veterány.Ve třídě 85 ccm vyhrál Luboš Kurek (Yamaha 85), ve třídě MX zvítězil Daniel Oplt (KTM) z Rumburku, třídu MX3 suverénně opanoval Petr Švanda na Yamaha 450 a vítězem čtyřkolek se stal Tomáš Lose.

„Chtěli bychom poděkovat všem sponzorům a Místní akční skupině Šluknovsko, díky kterým lze závody pořádat a věcnými cenami odměnit nejlepší. Největší uznání ale také patří záchranářům z České Kamenice, kteří profesionálním přístupem zvládli nehodu čtyřkolkáře. Bez jejich asistence si závody nedokážeme představit. Kluci dík, a zraněnému co nejrychlejší návrat na závodní tratě!“ vzkazuje za všechny pořadatele Jaroslav Jelínek.

-r-

Tisk Tisk | E-mail E-mail