Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čeští starostové vyhráli mistrovství Evropy

starostove

Ústecko reprezentovali dva starostové ze Šluknovska – Zoser a Svoboda

Šluknovský výběžek, Tychy • Starosta z Jiřetína pod Jedlovou Josef Zoser a lipovský starosta Pavel Svoboda jsou fotbalovými mistry Evropy. Vyhráli totiž fotbalový šampionát evropských starostů v Polsku, pořádaný v rámci příprav na Mistrovství Evropy ve fotbale 2012.

Čeští starostové však nebyli jediným týmem, který si odvezl ze šampionátu zlato. Na turnaji žurnalistů, který se zde konal o několik týdnů dříve, opět exceloval tým Česka, a tak si i čeští novináři odvezli z Polska zlaté medaile.

České družstvo, poskládané ze starostů, většinou aktivních fotbalistů, vyhrálo všech šest zápasů v poměru 32:6. Do semifinále se probojovalo přes Poláky, které deklasovalo výsledkem 6:2, v semifinále pak vyřadilo Italy 5:1. Ve finále se Slováky Češi opět excelovali, inkasovali sice jeden gól, ale zato soupeře potrestali góly čtyřmi. Vítězství bylo o to sladší, že český tým neutrpěl v celém turnaji ani jednu porážku.Osobní vítězství si odvezl i starosta Lipové Pavel Svoboda, který až donedávna aktivně nastupoval za SK Stap Tratec Vilémov. Ten byl vyhlášen nejlepším hráčem šampionátu.

Fotbalové Polsko organizuje před šampionátem několik podobných soutěží, turnaj starostů pořádal primátor slezského města Tychy. Český tým vyslal na turnaj 22 hráčů, Josef Zoser byl nominován na trenéra týmu. V zápase proti Polákům dokonce nazul kopačky. „Byl to skoro nejsilnější zážitek, jaký jsem kdy s fotbalem měl. Přirovnal bych to k tomu, když jsme postoupili do třetí ligy. Ta hráčská euforie po vítězství byla obrovská,“ vzpomíná na vítězné okamžiky Josef Zoser a dodává: „Nečekali jsme to, ale dali jsme dohromady super partu, a to nás hnalo dopředu.“

Pokud by se měl turnaj starostů stát tradicí, předpokládá Josef Zoser, že by se ho příště zúčastnil zase.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail